Warto wiedzieć, że manicure tytanowy to nowoczesna metoda zdobienia paznokci. Jest to trend zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki temu coraz większa liczba salonów kosmetycznych wprowadziła do swojej oferty taki rodzaj stylizacji. Lakier tytanowy utrzymuje się przez stosunkowo długi czas, jednocześnie jest bezpieczny. Stylizacje tytanowe wyróżnia nie tylko trwałość, ale jednocześnie odporność na uszkodzenia i szybkość wykonania.

Co jest potrzebne do manicure tytanowego?

kompleksowy zestaw tytanowy do paznokciIstotne jest to, iż manicure tytanowy jest znacznie bezpieczniejszy od hybrydy. Nie przenika on przez skórę oraz nie dostaje się do krwiobiegu. Dodatkowo do wykonania stylizacji paznokci wykorzystuje się puder tytanowy, który jest utwardzany pod wpływem powietrza. Warto zdecydować się na kompleksowy zestaw tytanowy do paznokci. Natomiast lakier zdejmuje się acetonem albo frezarka. Wybór metody zazwyczaj jest uzależniony od umiejętności oraz od preferencji osoby wykonującej taki zabieg. Zabieg manicure tytanowego nie wymaga zastosowania odtłuszczaczy oraz nie powoduje wydzielania zapachów. Można go wykonać zarówno u profesjonalnej kosmetyczki, jak i w domu. Należy jednak pamiętać o tym, aby przed nałożeniem lakieru zadbać o kondycję dłoni, gdyż proszek może się osadzać na skórkach. Trwałość takiego lakieru jest znacznie dłuższa, niż ma to miejsce w przypadku hybrydy oraz żelu.

Choć stylizacja manicure tytanowego utrzymuje się nawet do siedmiu tygodni, ze względów estetycznych warto uzupełnić odrost po niecałym miesiącu. Istnieje wiele opinii, które jasno sugerują, iż manicure tytanowy stanowi jeden z bezpieczniejszych sposobów stylizacji paznokci. Metoda ta może być nawet stosowana przez kobiety w ciąży, gdyż tytan nie ma wpływu zarówno na płód, jak i nie powoduje przenikania niechcianych elementów do mleka matki.