Jest to metoda wykorzystywana w lakiernictwie. Malowanie tego typu polega na nałożeniu farby proszkowej na metalowe powierzchnie przewodzące. Jest to mimo wszystko metoda, którą wykonuje się w profesjonalnych zakładach, jednak warto dowiedzieć się co nieco na ten temat, abyśmy mogli wiedzieć jak nasze auto jest malowane.

Wybór malowania metodą proszkową

malowanie proszkoweAby odświeżyć lakier na naszym aucie korzystamy z profesjonalnych usług w odpowiednich salonach. Najczęściej decydujemy się na malowanie proszkowe, które polega na nakładaniu farb proszkowych na powierzchniach metalowych. Aby to zrobić należy wykorzystywać urządzenie takie jak natrysk elektrostatyczny bądź elektrokinetyczny. Nałożona farba proszkowa zostaje poddana później procesowi utwardzenia, który zachodzi w temperaturze od 140 do 200 stopni Celsjusza. Obecnie malowanie takie odbywa się w specjalnych kabinach, a wypalanie jest przeprowadzane w profesjonalnych piecach. Ten zabieg prowadzi do stopienia oraz polimeryzacji proszków, w związku z czym uzyskujemy wylakierowaną powierzchnię. Dzięki temu uzyskujemy powierzchnię, która jest odporna na czynniki atmosferyczne, chemiczne, a także mechaniczne. Warto też wspomnieć, iż nie jedynie auta lakieruje się tą metodą, ponieważ używa się jej również do innych powierzchni metalowych jak elementy elewacji, grzejniki bądź rowery. To naprawdę uniwersalna metoda lakierowania powierzchni metalowych.

Wybór idealnej metody lakierowania powierzchni metalowych najczęściej pada na metodę proszkową, która daje bardzo dobre efekty na długi czas. Dzięki temu nasz lakier wygląda schludnie, a także jest wytrzymały na różnego rodzaju możliwe skutki uszkodzeń. Warto przeprowadzać tego typu lakierowanie w profesjonalnym salonie specjalizującym się w tym.