Każdy z nas wie czym jest pedicure, jednak nie każdy wie czym jest podologia i kosmetyki podologiczne. Dla tych więc, którzy nie do końca są obeznani z tymi pojęciami, kilka słów wyjaśnienia o tym czym jest podologia i jakie kosmetyki wchodzą w skład tych, które nazywamy podologicznymi a także jakie są ich główne funkcje.

Więcej o kosmetykach podologicznych

kosmetyki podologiczneJeśli interesuje nas pielęgnacja stóp, to z pewnością wiemy czym jest podologia i czym są kosmetyki podologiczne. Są to oczywiście kosmetyki do pielęgnacji stóp. Zimą, gdy bezustannie chodzimy w grubych butach i ciepłych skarpetkach, aż tak nie przejmujemy się pielęgnacją naszych stóp, chyba że mamy z nimi jakieś problemy, to wtedy oczywiście przywiązujemy do nich większą uwagę. O stopy i paznokcie również bardzo dbają kobiety w momencie, gdy wybierają się na jakąś uroczystość czy wesele i planują założyć jakieś sandałki z odsłoniętymi palcami. Inaczej jest w sezonie wiosennym i letnim, gdy większość osób wybiera jednak bardziej odsłonięte buty: klapki, japonki, sandałki. W takich wypadkach o stopy trzeba zadbać, by prezentowały się one ładnie, a pomogą nam w tym kosmetyki podologiczne. W ich skład wchodzą głównie kremy do stóp, które mają właściwości zmiękczające i głęboko nawilżające a także wszelkie peelingi, których zadaniem jest złuszczenie naskórka. To złuszczenie sprawia, że wszelkie kremy wchłaniają się dużo lepiej.

Jeśli zależy nam na wyglądzie naszych stóp, powinniśmy zainwestować w dobre kosmetyki podologiczne. Jeśli natomiast nie mamy zbytnio zaufania do naszych zdolności manualnych w kwestii pielęgnacji paznokci, możemy skorzystać z pomocy pedicurzystki. Pamiętajmy, że zadbane stopy, a także paznokcie są bardzo ważne w sezonie letnim, ale także i na przestrzeni całego roku.