Na rynku jest wiele profesjonalnych producentów drukarek. Posiadają szerokie zastosowanie w życiu codziennym, w szczególności w biurze czy w domu. Wyróżnić możemy dwa rodzaje drukarek: atramentowa i laserowa.

Rodzaje drukarek na rynku

brother hl 1112e tonerDrukarka to urządzenie współpracujące z komputerem lub z wieloma urządzeniami. Służą do przenoszenia danego tekstu, obrazu na papier, folie itp.. Niektóre drukarki również mogą pracować bez komputerów, np. łącząc się z poprzez bluetooth w celu wydrukowania zdjęć. Najbardziej rozpowszechnione typy drukarek komputerowych to drukarka atramentowa i laserowa. Drukarka atramentowa to najpopularniejszy rodzaj drukarki na świecie. Drukuje za pomocą umieszczanych dyszy, które „wystrzeliwuje” na przesuwającym się papierze tusz zgodnie z informacja przesłana z komputera do sterownika drukarki. Drukarka laserowa drukuje za pomocą umieszczenia na papierze cząstek toneru. Drukarki tego typu podobnie działają jak kserokopiarka. Do druku wykorzystują wałek selenowy, który jest elektryzowany i za pomocą naświetlonego światła (zazwyczaj LED) traci są statyczną i przestaje przeciągać cząstki toner. Następnie toner z wałka selenowego przenoszony jest na papier, a stamtąd trafia do utrwalacza termicznego, gdzie toner jest rozgrzewany i wprasowywany jest w papier. Drukarki laserowe charakteryzuje większa jakość i szybkość druku w porównaniu do drukarek atramentowych. Tego typu drukarki najczęściej są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa. Dobrym przykładem jest drukarka brother hl 1112e toner, która nie dość, że szybko drukuje to posiada zdecydowanie większy podajnik na papier. W porównaniu do tonera to drukarka ta zdecydowanie więcej wydrukuje kartek papieru i co ważne jest również tańsza w przypadku jego zakupu względem tonera atramentowego.

Kupując drukarkę trzeba zastanowić się do czego drukarka ta będzie nam głównie służyła. Ważne by taka drukarka posiada w miarę tani toner względem konkurencji. Na rynku jest wielu producentów drukarek jednym z nich jest firma Brother.