Prawo budowlane reguluje wszystkie kwestie dotyczące budowy. Są jednak budynki, które można tworzyć bez zbędnych formalności. Mowa tutaj o domkach letniskowych. Jest to świetny biznes dla tych, których interesuje pasywny zysk. Oczywiście najpierw trzeba włożyć w to dużo pracy, lecz zysk jest naprawdę tego warty. Zwłaszcza, że po ukończonej budowie ilość wykonywanej pracy bardzo się zmniejsza.

Budowa domków letniskowych

domek letniskowy bez pozwoleniaRynek nieruchomości jest ciekawy. Ostatnio bardzo opłaca się domek letniskowy bez pozwolenia. Dlaczego nie trzeba uzyskiwać pozwoleń? Ponieważ budowla nie posiada fundamentów głębszych niż pół metra. Budowa takiego domu nie jest szczególnie drogim przedsięwzięciem w branży nieruchomości. Cena nie jest większa niż pięćdziesiąt tysięcy złotych. Chodzi oczywiście o stan surowy budynku. Ściany najczęściej wykonywane są z drewna, natomiast na dachu kładzie się blachę lub dachówkę. Podłogę wykonuje się z materiałów kamiennych, ponieważ doskonale komponują się z nowoczesnym designem wnętrza. Mimo stosowania belek do ogólnej budowy wnętrze wyposażane jest w nowoczesne urządzenia. Ściany w środku budynku wykończone są standardowymi metodami, za pomocą zaprawy murarskiej lub płyt gipsowych. W przypadku okien również korzysta się ze standardowych rozwiązań. Najważniejsze, aby wybrać takie, które pasują do ogólnego wystroju. Elementy ociepleniowe rozwiązywane są za pomocą kominków oraz ogrzewania elektrycznego.

Domki letniskowe można wynajmować sezonowo, lecz po kilku latach inwestycja się zwraca. Zysk jest pasywny, ponieważ do obowiązków wynajmującego należy tylko i wyłącznie odnajdywanie nowych osób. Ogromną zaletą jest to, że nie potrzeba zezwolenia budowlanego. Ilość spraw formalnych została ograniczona do minimum. Zostały tylko kwestie podatkowe.