Niespełna siedem miesięcy temu zakończyliśmy budowę naszego nowego domku jednorodzinnego. Budowę w stanie surowym, rzecz jasne i nastał najwyższy czas na przemyślenie różnych niezbędnych instalacji. Dość znaczącym aspektem okazała się lokalizacja naszej działki.

Przydomowe instalacje – własny prąd, własna oczyszczalnia przydomowa

domowa oczyszczalnia ściekówCisza, spokój, bez wścibskich sąsiadów – takie było nasze ogólne założenie, wiązało się to również z dość duża odległością od cywilizacji i tym samym od mediów. Musieliśmy na własną rękę szukać rozwiązań do naszego domu. Jeżeli chodzi o wodę sprawa była bardzo prosta – wykopaliśmy własną studnię. Prąd również mieliśmy własny, dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych. A co z kanalizacją? Dla nas jedynym i niekwestionowanie najlepszym rozwiązaniem okazała się domowa oczyszczalnia ścieków. Wraz z zakupem takiej ekologicznej oczyszczalnie otrzymaliśmy kompleksową pomoc specjalistów na każdym etapie sprzedażowym. Chodzi tutaj oczywiście o takie czynności jak wspomniana sama sprzedaż z bardzo miłą, rzetelną i pomocną na każdym kroku obsługą klienta; następnie całościowy montaż przez ekspercką ekipę naszej nowej oczyszczalni. Panowie wykopali dół, zamontowali cały osprzęt i jeszcze po sobie dokładnie posprzątali. Co bardzo istotne otrzymaliśmy aż dziesięć letnią gwarancję na całość, wraz ze wszystkimi podzespołami. Z racji tego, iż mieszkami pod Krakowem, firma natomiast znajduje się w bliskich okolicach Warszawy przydatną okazała się darmowa dostawa na terenie całego naszego kraju.

Myślę, że taki trochę samowystarczalny dom jest wspaniałym rozwiązaniem długofalowym. Na pewno pozwala nam to na dość znaczące zaoszczędzenie na rachunkach. Ważnym również jest to, iż tym sposobem jesteśmy ekologiczni i wspieramy w dużym stopniu ochronę środowiska, inwestując tym samym w przyszłość naszej planety.