Drukarnia to miejsce, gdzie nie tylko wydrukujemy sobie dokumenty, czy je skserujemy. Profesjonalny zakład drukarski powinien mieć dobrze zaopatrzony sprzęt, który pozwoli na wykonanie wielu innych usług, poszukiwanych przez klientów.

Drukarnia i maszyny wielofunkcyjne

katowicka drukarniaZ pewnością każda katowicka drukarnia powinna mieć na swoim stanie urządzenie wielofunkcyjne, które służy do drukowania, kopiowania i skanowania. Takie same urządzenia mamy u siebie w domach, tyle że o wiele mniejsze. Te wykonają duże wydruki i potrafią zmieścić całą ryzę papieru. W dodatku dają możliwość wydrukowania dwóch plików jednocześnie. Na pewno ważne są także maszyny służące do oprawy prac. Może to być bindownica czy maszyna służąca do oprawy twardej, przydatnej na przykład przy oprawie prac magisterskich i licencjackich. W drukarni bardzo często znajdują się komputery, dzięki czemu możliwe jest wykonanie wydruków z dysku przenośnego czy z internetu. W katowickiej drukarni przydatny będzie także sprzęt do laminowania. Laminowanie jest techniką pokrywania dokumentów cienką warstwą tworzywa sztucznego. Jest ono gładkie i sztywne, dzięki czemu dokumenty takie jak legitymacja szkolna czy legitymacja osoby niepełnosprawnej będą zabezpieczone przez zniszczeniem. Sam papier na pewno szybko by się powyginał i rozmiękł pod wpływem wody. Laminat temu przeciwdziała. Przydaje się także druk wielkoformatowy plakatów czy druk ulotek. To dobra oferta dla przedsiębiorców, bo to dla nich reklama.

Wiele drukarni prowadzi też usługi daleko wykraczające poza zwykłe wydruki papierowe. Mogą oferować nadruki na koszulkach, kubkach, wykonywanie statuetek, nagród, grawer laserowy, czy wykonywanie gadżetów reklamowych, takich jak długopisy z logo, notatniki, kalendarze książkowe.