Dziś wiklina znów stała się bardzo modna i popularna. Niegdyś wiele rzeczy się z niej wykonywało, jak chociażby meble. Obecnie również się to robi, choć na nieco mniejszą skalę. Wśród wyrobów z wikliny zdecydowanie to kosze wiodą swój prym.

Gdzie możemy zakupić wiklinowe kosze?

kosz prezentowy z wiklinyTaki kosz wykonany z wikliny, może nam się przydać naprawdę na wiele sposobów. Przede wszystkim może pełnić swoją typową funkcję, czyli służyć do przenoszenia różnych rzeczy. Możemy w nim przykładowo zanieść jakieś ciasto do spróbowania sąsiadce, lub przynieść sobie warzywa z ogródka. Wiele osób wykorzystuje takie kosze również do celów dekoracyjnych. Można je między innymi umieścić w ogrodzie, jako dekorację wypełnioną kwiatami. Wystarczy do takiego kosza wsadzić donicę z kwiatem i wszystko starannie zasypać ziemią. Wówczas mamy rewelacyjną dekorację w ogrodzie i jego urozmaicenie. Kosz ma bowiem na tyle naturalny i pasujący do ogrodu wygląd, że świetnie się z nim komponuje. Oczywiście dziś wiele takich koszy służy nam jako prezent, choć nie w pojedynkę. Coraz więcej na naszym rynku pojawia się tzw. koszy prezentowych. Samą bazą jest kosz prezentowy z wikliny. W nim natomiast umieszcza się jakieś słodycze, wino i wiele innych rzeczy. Można taki świetny podarunek dać jakiemuś dalszemu znajomemu. Jest to bowiem prezent bardzo uniwersalny i tak naprawdę niezobowiązujący. Poza tym taka osoba może później wykorzystać także kosz wiklinowy. Jest to zatem bardzo praktyczny podarunek, do wykorzystania w całości.

Obecnie mnóstwo osób kupuje właśnie takie kosze. Możemy je znaleźć w sklepach stacjonarnych, jak i w tych internetowych. Wiele osób zajmuje się samodzielnie ich wyplataniem. Na wsiach można je zakupić natomiast chociażby na jarmarkach oraz od osób prywatnych.