Poligrafia dwudziestego pierwszego wieku, stoi na wyjątkowo wysokim poziomie i może poszczycić się rozwiązaniami, jakie w ubiegłym stuleciu, były bardzo słabo upowszechnione. Jedna z tych metod jest tłoczenie na gorąco. 

Czym jest tłoczenie na gorąco?

hot stamping warszawaTechnika poligraficzna o jakiej mowa, ma wiele różnorodnych zastosowań. Jest szeroko stosowana i już ogólnie dostępna. Jest prawdopodobnie najbardziej popularną i najpowszechniej stosowaną we wielu dziedzinach przemysłowych, między innymi w branży tekstylnej, papierniczej, skórzanej, a także tej z zakresu tworzyw sztucznych. Hot stamping jest metodą ozdabiania powierzchni, swoją popularność zawdzięcza właśnie możliwości stosowania jej na niemal każdej powierzchni. Efekty, jakie możemy uzyskać za pomocą tej techniki, są bardzo różne. Od metalicznych wykończeń, przez ciekawe struktury, na przetłoczeniach kończąc. Osiągnięty rezultat zależy od rodzaju zastosowanej folii do hot stampingu. Wzory mogą być delikatne, lub wręcz krzykliwe, bardzo wyraziste. Od tłoczenia na zimno, rozróżnia tą metodę fakt, że folie nie zawierają warstwy kleju. Jeżeli hot stamping Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziemy wiele firm trudniących się tego rodzajem usług. Przez zastosowanie wysokiej temperatury i dużego nacisku, na tłoczonej powierzchni powstaje wgłębienie, co daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Hot stamping cieszy się bardzo dużą popularnością, gdyż daje praktycznie nieograniczone możliwości zdobienia powierzchni, zależne głównie od kreatywności zlecającego. Metoda jest droższa od tłoczenia na zimno, ze względu na duże straty folii, podczas procesu tłoczenia. 

Hot stamping jest często wykorzystywany przy produkcji różnego rodzaju gadżetów reklamowych. Ciekawe wzornictwo, jakie widzimy na kalendarzach, notesach, długopisach w postaci logotypów, to właśnie dzieło efekt działania tłoczenia na gorąco.