Nebulizator, zwany także inhalatorem to urządzenie medyczne, które służy do inhalacji górnych i dolnych dróg oddechowych. Służy do leczenia różnego rodzaju chorób czy infekcji. Między innymi jest doskonałym sposobem leczenia kaszlu, przeziębienia czy astmy, a także chorób alergicznych. 

Co to jest inhalator ultradźwiękowy?

nebulizator ultradźwiękowyPrzede wszystkim nebulizatory ultradźwiękowe różnią się sposobem wytwarzania aerozolu. Tworzą go one za pomocą ultradźwięków. Jest zbudowane z płyty grzewczej, na której umieszcza się lek, a zasilanie wprawia ją w drgania, przez co powstaje fala ultradźwiękowa. Ultradźwięki zmieniają płynny lek w aerozol. Dzięki takiemu działaniu inhalatory ultradźwiękowe można wykorzystywać do podawania dużych dawek leku. Ponadto można go stosować u dzieci i osób starszych. Nebulizatory ultradźwiękowe można dostosowywać do potrzeb pacjenta. Można na przykład regulować tempo inhalacji bez straty leku. Urządzenie ma także inne plusy – podczas działania nie uwalnia freonu, który jest bardzo niekorzystny dla klimatu. Poza tym ma niewielkie rozmiary i bardzo cicho pracuje. Nebulizator ultradźwiękowy to dobry wybór zwłaszcza dla dzieci czy osób starszych. Nie wymaga on bowiem koordynacji pacjenta z działaniem urządzenia co znacznie ułatwia aplikowanie leku. Jest nie tylko bardzo skuteczny w leczeniu różnego rodzaju chorób, ale także nie powoduje szkód ekologicznych.

W leczeniu wszelkiego rodzaju chorób związanych z drogami oddechowymi, warto sięgąć po inhalator ultradźwiękowy. Posiada on bowiem szereg zalet, które są lepsze zarówno dla pacjenta, jak i środowiska. Ponadto pozwalają na dozowanie leku oraz regulację tempa inhalacji bez straty leku. Ponadto takie urządzenia są bardzo ciche i wydajne, a także nieszkodliwe dla środowiska.