Nie do dziś wiadomo, że jedną z najczęstszych przyczyn upadku wielu firm są wygórowane podatki. Wiele przedsiębiorców stara się płacić oczywiście jak najmniej, gdyż wtedy zysk gotówkowy mogą przeznaczyć na re-inwestycje w firmie i na wzmocnienie jakości produktów, dzięki którym ich firma w przyszłym kwartale będzie odnotowywała jeszcze większe zyski.

Niskie podatki za granicą

raje podatkoweJak się okazuje wiele większych spółek jako główny cel obiera sobie raje podatkowe, gdzie mogą płacić zdecydowanie mniej podatku. W takich krajach jak Cypr, Malta czy Monako podatki są bardzie niskie i spółki które obracają milionami złotych, nie musza odprowadzać wysokiego podatku do Państwa. Jest to coraz popularniejsza forma rejestracji spółek, gdyż dodatkowo takie firmy maja wiele ulg z racji bycia firma między narodową. W perspektywie czasu o wiele bardziej opłaca rejestrować się spółki w krajach nisko opodatkowanych, gdyż wtedy mamy większy zysk i co ważniejsze możemy zatrudnić dodatkowo więcej pracowników i podnieść im stawki za godzinę. Wiele osób z racji wewnętrznego patriotyzmu nie chce rejestrować spółek za granica, lecz sytuacja ekonomiczna ich do tego zmusza, gdyż jak wiadomo, lepiej mieć pieniądze we własnej kieszeni iż oddawać je w ręce obcych ludzi. W ostatnim czasie liczba spółek zarejestrowanych przez ostatnie 3 lata wzrósł prawie o 50%,a  ma to wszystko związek ze wzrostem podatków na terenie całej Unii Europejskiej.

Jest to bez wątpienia póki co jedyne i najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć podatków. Na początku działalności jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż jak wiadomo firma ma trudności finansowe właśnie na samym początku działania, więc warto zabezpieczyć rezerwy gotówki, przez mniejsze płacenie podatków.