W zależności od funkcji jakie ma spełniać, wykonuje się lekką izolację przeciwwilgociową lub średnią albo ciężką izolację przeciwwodną. Rodzaj izolacji zależy od gruntów na których budujemy lub kupiliśmy dom oraz od poziomu wód gruntowych.

Izolacje przeciwwodne piwnic

Izolacje izolacje przeciwwodne piwnic w Warszawieprzeciwwodne stosuje się w momencie kiedy mamy do czynienia z gruntem spoistym. To znaczy, że woda może zalegać w pobliżu naszej konstrukcji. Są one również niezbędne w domach posadowionych poniżej wody gruntowej a także gdy istnieje niebezpieczeństwo okresowego podnoszenia się poziomu wody gruntowej powyżej poziomu podłogi w piwnicy. Jednak nawet solidnie wykonana izolacja przeciwwodna może okazać się niewystarczająca. Gdy parcie wody gruntowej jest bardzo duże w piwnicy należy zrobić specjalną podłogę. W tym celu wykonuje się dosyć grubą płytę betonową, tak aby swoją masą równoważyła parcie wody. Izolacje przeciwwodne piwnic w Warszawie zapobiegają przedostawaniu się wody do wewnątrz piwnic i to nie tylko tej gruntowej, ale także przez pory w wykorzystywanych przez nas materiałach. Powinny w nie zainwestować osoby, których domy znajdują się na terenach podmokłych, ponieważ tam problem wilgoci jest największy. Podczas jej wykonywania specjaliści wykorzystują solidne materiały, które wytrzymają wiele lat oraz nacisk bardzo wysokiego ciśnienia. Wybierając firmę, która zajmie się wykonaniem należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Najważniejsze jest jednak to, aby miała ona duże doświadczenie i ogromną wiedzę w tego typu izolacjach.

Jak widać izolacja przeciwwodna jest niezbędna, szczególnie jeśli teren na którym zamierzamy się wybudować lub kupiliśmy dom jest podmokły. Jeśli nasza piwnica nie będzie posiadała takiej izolacji w krótkim czasie pojawi się pleśń.