Ze względu na moją pracę prowadzę bardzo zabiegany tryb życia. Często muszę pędzić na autobus i jednocześnie umawiać się na ważne spotkania z klientami, dlatego niestety zdarza mi się upuścić albo uderzyć o coś telefonem. Mimo że zazwyczaj mój smartfon jest zabezpieczony specjalną folią i pokrowcem, taka ochrona nie zawsze wystarcza.

Dlaczego wymiana szybki jest tak skomplikowana?

wymiana szybki iphoneWiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zbita szybka w telefonie to nie tylko sam wyświetlacz, który sprawia, że urządzenie dobrze wygląda i przyjemnie się z niego korzysta. Lżejsze uderzenia rzeczywiście mogą sprawić, że pęknie tylko pierwsza warstwa szybki, niestety uszkodzenia często są poważniejsze. Pamiętam, jak upuściłam kiedyś telefon i przeraziłam się, że nie działa dotyk. Myślałam, że zbite jest tylko szkło, ale jak się później okazało, musiałam zainwestować także w nowy panel dotykowy. Początkowo sądziłam, że kiedy w grę wchodzi wymiana szybki iphone nie jest zbyt skomplikowanym urządzeniem i uda mi się samodzielnie naprawić wszystkie szkody. Postanowiłam zapoznać się z różnymi instrukcjami znalezionymi w Internecie, ale im dłużej je czytałam, tym bardziej byłam zdecydowana udać się z telefonem do serwisu. Zakup nowego panelu dotykowego nie należał do najtańszych wydatków, a ryzyko, że coś pójdzie nie tak i zamiast zaoszczędzić, wydam jeszcze więcej pieniędzy, było zbyt duże. Z tego powodu postanowiłam wypytać moich znajomych o sprawdzony salon, który dobrze wykona swoje zadanie i nie narazi mnie na dodatkowe koszty. 

Z perspektywy czasu wiem, że znalezienie odpowiedniego serwisu napraw było bardzo dobrą decyzją. Obsługa była bardzo miła i dokładnie wytłumaczyła mi, jak będzie wyglądała naprawa telefonu oraz powiedziała, kiedy najwcześniej mogę go odebrać. Byłam zaskoczona, że wszystko przebiegnie tak szybko. Co więcej, efekty naprawy także były zdumiewające – smartfon wyglądał jak nowy.