Gdy chcemy sprzedać mieszkanie to najpierw musimy ustalić, jaka powinna być jego cena. Zazwyczaj orientacyjnie wiemy, ile kosztują mieszkania w naszym mieście czy też najbliższej okolicy, co pomaga nam podjąć decyzję w tej kwestii. Jednak to nie jest jedyny czynnik, który powinniśmy brać pod uwagę.

Zatrudnienie profesjonalnego rzeczoznawcy

wycena mieszkania przez rzeczoznawcęTak naprawdę wiele czynników składa się na to, jak ostatecznie możemy wycenić nasze mieszkanie. Nie możemy sugerować się tylko tym, ile kosztują mieszkania w okolicy. Lokalizacja to jedna z kwestii, która ma oczywiście wpływ na cenę nieruchomości. Należy jednak wziąć również pod uwagę jej stan, czy wymaga remontu, czy przykładowo w bloku jest winda itp. Mieszkania na wyższych piętrach zawsze są tańsze niż te, które znajdują się na parterze. Poza tym liczy się tutaj również metraż. Im większe mieszkanie, tym wyższa cena. Jeśli jednak nie jest ono rozsądnie rozplanowane i może wydawać się, iż jest sporo mniejsze, wówczas nikt nie zapłaci nam za nie być może tyle, ile byśmy oczekiwali. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego. Dziś na rynku nie brakuje rzeczoznawców, którzy za odpowiednią opłatą są w stanie skrupulatnie wycenić nasze mieszkanie. Taka wycena mieszkania przez rzeczoznawcę nie opiera się na subiektywnych uczuciach, ale przede wszystkim na realnym podejściu do sprawy. Dzięki temu mamy pewność, że dana nieruchomość naprawdę jest tyle warta i szybko może znaleźć się na nią kupiec.

Zatrudnienie rzeczoznawcy, to oczywiście dodatkowy wydatek. Jednak jeśli korzystamy z pomocy takiej doświadczonej osoby wówczas możemy mieć pewność, że cena za nasze mieszkanie będzie przede wszystkim realna i uczciwa. Dzięki temu możemy również szybciej znaleźć jakiegoś nabywcę.