Najczęstszymi okresami, kiedy warto czyścić kostkę brukową jest sezon wiosenny. Warto wtedy zadbać o wyczyszczenie swojej kostki na parkingu domowym, na osiedlowych chodnikach czy też na posesji firmy. Z najpopularniejszych kostek brukowych można pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń używając wody pod ciśnieniem i jest to najczęściej wykorzystywany model czyszczenia. Jednak czasami zdarza się, że kostka jest brudna w oleju czy jakiejś innej ciężko zmywalnej substancji. Co wtedy?

Jakie są najtrudniejsze plamy do usunięcia?

czyszczenie kostki brukowej - WrocławJak się okazuje najtrudniejszymi do zmycia plamami są plamy pochodzące z oleju silnikowego oraz z wszelkie inne tłuste plamy, które pozostają na stałe, takie jak np. plamy pozostałe po grillowanym jedzeniu. Kiedy tłuszcz z grillowanego mięsa kapnie na kostkę, to jeżeli od razu go nie zmyjemy, będziemy mieli później ogromny problem, aby się go pozbyć. Wszelkie rodzaje tłuszczu czy oleje nie rozpuszczają się w wodzie i szybko wnikają w kostkę brukową przez co ciężko je później usunąć. Warto w takich sytuacjach skorzystać z profesjonalnych firm, które oferują czyszczenie kostki brukowej – Wrocław. Najprościej możemy samodzielnie poradzić sobie, kiedy od razu  ustawimy na plamę strumień ciepłej wody, nawet z dodatkiem zwykłego płynu do mycia naczyń. Niestety często bywa tak, że podczas imprezowania nie myślimy od razu nad sprzątaniem i zostają plamy na długie miesiące. Jeżeli nie mamy specjalnych preparatów to warto zadzwonić po specjalistów, którzy szybko pozbędą się problemu.

Jeżeli odpowiednio szybko zareagujesz na plamy i szybko się ich pozbędziesz to możesz być pewny, że nie pozostanie po nich śladu. Jednak jeżeli pozostawisz sprawę bez czyszczenia, to możesz być pewny, że nie tylko będą plamy na wiele lat, ale także może dojść do uszkodzenia kostki, przez co będziesz miał jeszcze tylko dodatkowe wydatki.