Jeżeli jesteśmy fanami survivalu, biwaków, czy wypraw górskich, dobrze wiemy jak bardzo przydatny jest funkcjonalny scyzoryk. Oczywiście musi być on dobrej jakości i być dobrze wyposażony we wszelkie, niezbędne w plenerze narzędzia. Taki scyzoryk wcale nie musi być drogi. 

Funkcjonalne scyzoryki szwajcarskie

szwajcarski scyzorykSzwajcarskie scyzoryki zna chyba każdy. Charakterystyczna, czerwona okładzina z flagą Szwajcarii to ich znak rozpoznawczy. Oferta tych scyzoryków jest niewiarygodnie bogata i w zależności od modelu, zawiera niezbędnik każdego miłośnika obozów przetrwania i biwakowania. Podstawowe wyposażenie obejmuje ostrze – bardzo ostre i nadające się do cięcia niemalże wszystkiego, otwieracz do kapsli, wykałaczkę oraz pęsetę. Jak na podstawowy model to naprawdę spore wyposażenie w stosunku do scyzoryków konkurencji. Natomiast szwajcarski scyzoryk w wersji rozbudowanej zawiera znacznie większy asortyment przydatnych funkcji. W jego skład wchodzi nieco większe ostrze, którym bez problemu obierzemy warzywa lub pokroimy mięso, małe ostrze, przydatne do cięcia papieru lub drewna, korkociąg, otwieracz do puszek i kapsli, szpikulec, szydło, nożyczki, hak wielofunkcyjny, piłę do drewna, pilniczek, mały i duży śrubokręt, lupę, kombinerki i szpilkę. Jak widać, bardziej rozbudowana wersja scyzoryka szwajcarskiego ma tyle funkcji, że zaspokoi nawet najbardziej wymagającego survivalowca. Koszt scyzoryków szwajcarskich różni się w zależności od wybranego modelu oraz sklepu, który je oferuje.

Scyzoryk szwajcarski jest marzeniem niemalże każdego chłopca. Często to zamiłowanie ujawnia się również u mężczyzn. Po prostu lubimy mieć praktyczne narzędzia z pomocą, których czujemy się bardziej pewnie, niezależnie od warunków, w jakich przyjdzie nam się znaleźć.