Największy kompleks basenów termalnych znajduje się w małej wiosce na Podhalu- w Chochołowie (kilka minut drogi od Zakopanego). Chochołowskie Termy są prawdziwą atrakcją, położoną u podnóża gór. To idealne miejsce na udany i aktywny wypoczynek z całą rodziną.

Baseny i sauny Term Chochołowskich

termy chochołowskieW skład obiektu wchodzą 3 baseny zewnętrzne, 18 basenów wewnętrznych, baseny dla dzieci z 3 zjeżdżalniami. W basenach zewnętrznych, oprócz ogromnej przestrzeni do pływania i pluskania się, znajdują się również dodatkowe atrakcje, takie jak rwąca rzeka, sztuczna fala, dysze wodne, bar wodny, miejsce do gry w wodną siatkówkę i koszykówkę. W środku hali znajdują się 2 baseny zaopatrzone w stanowiska do masażu, 7 małych baseników jacuzzi oraz jeden duży, a także specjalne jacuzzi solankowe. Oprócz basenów wyodrębniona jest strefa spa, składająca się z 4 gabinetów zabiegowych oraz specjalnej łaźni Rhassoul. Wewnątrz gabinetów zabiegowych przygotowane są specjalne stoły do masaży i innych zabiegów fizjoterapeutycznych oraz kosmetologicznych, a także wanny służące do zabiegów wodnych, np. borowiny. Termy Chochołowskie umożliwiają również dostęp do saunarium, czyli ogromnej strefy saun. Najbardziej reprezentatywną sauną w tym miejscu jest przeszklona sauna fińska, z której można cieszyć się wspaniałym widokiem na Tatry. Regularnie można natknąć się w niej na rozmaite rytuały saunowe. W termach, oprócz fenomenalnej sauny fińskiej, znajduje się wiele innych, wspaniałych saun: sauna bio z jałowcem, łaźnie parowe i aromatyczne, sauna na podczerwień, sauny suche oraz Góralska Chata. W obrębie tej strefy goście mogą skorzystać z ogromnego tarasu widokowego, z którego można podziwiać zapierający dech w piersiach górski krajobraz.

W saunarium znajduje się również zewnętrzny i wewnętrzny basen, w którym można się schłodzić, a także jacuzzi, beczka z wodą siarkową, grota solna i wypoczywalnia na antresoli. Termy Chochołowskie to miejsce, które oprócz niesamowitych wodnych atrakcji z istotnym leczniczym walorem, przyniesie również odpoczynek i ukojenie dla ciała i ducha, a wszystko to w cudownym otoczeniu pięknych widoków na Tatry.