Kurs wyjazdowy języka obcego był dla mnie bardzo fascynujący. Może opowiem wam, jak to od samego początku się zaczęło. Pierwsze, co zrobiłem jeszcze przed wyjazdem to skontaktowałem się z wybranym przeze mnie biurem językowym organizującym takie szkolenia dla swoich klientów.

Język obcy dla każdego

szkoła języków obcych w Bydgoszczy

Dobrze wiedziałem, że kurs języka obcego będzie im bardziej efektywny i przynosi więcej korzyści, im pojadę tam na dłuższy okres czasu. Stwierdziłem, że najlepszą możliwością będzie wyjazd miesięczny do Bydgoszczy, gdyż na taki po pierwsze mogłem sobie pozwolić jeśli chodzi o czas, a po drugie nie był aż tak drogi, więc jeszcze mógłbym spędzić tam miło czas po zajęciach językowych. Kurs wyjazdowy języka w moim przypadku organizowany był w małych grupach, co gwarantowała szkoła języków obcych w Bydgoszczy. Mieliśmy cały cykl szkoleniowy podzielony na etapy, dzięki czemu nie zaczynaliśmy uczyć się bardziej zaawansowanych rzeczy, zanim nie poznaliśmy dokładnie podstaw. Pierwsza lekcja podczas kursu językowego polegała głównie na tym, że musieliśmy się przedstawić, a następnie mogliśmy zajmować się swobodną rozmową między sobą. Nie było to łatwe, gdyż prawie każdy z uczestników brał udział w takim kursie po raz pierwszy i wszyscy byli dość nieśmiali. Kurs języka obcego w moim przypadku był jak najbardziej zadowalający. Już po paru dniach potrafiłem powiedzieć o wiele więcej, niż jakbym uczył się tego samego materiału na własną rękę.

Dodatkowo mieliśmy także zajęcia w plenerze, które były na tyle angażujące, że nie trudno było oswajać się coraz bardziej z językiem. Widziałem też, że mogę skorzystać także z oferty nauczania innych języków, ale póki co nie miałem takiej potrzeby. Zapamiętałem jedynie tę informację i skupiłem się dalej na tym, aby przyswajać tajniki języka obcego.