Zarówno dorośli, jak i dzieci zapadają na choroby układu moczowo-płciowego. Leczenie u najmłodszych zawsze przebiega dużo trudniej, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych przypadłościach. U dzieci nie ma możliwości podania wszystkich leków, które bez problemu przyjmują dorośli, a przeprowadzenie zabiegów wiąże się z większym ryzykiem, ponieważ małe organizmy są dużo delikatniejsze.

W czym może pomóc urolog dziecięcy?

urolog dziecięcy - bydgoszczSpecjaliści dziecięcy zajmują się pacjentami od okresu noworodkowego, aż do ukończenia przez nich 18 roku życia. Do urologa dziecięcego warto zwrócić się w momencie, kiedy ilość oddawanego przez dziecko moczu jest niewielka w stosunku do wypijanych płynów, pojawił się białkomocz lub krwiomocz, a także w momencie, gdy kuracja zastosowana przez pediatrę nie przynosi efektów. Oczywistym wskazaniem do leczenia urologicznego są wady wrodzone układu moczowo-płciowego. Lekarze urolodzy przed wdrożeniem leczenia, w jak najkrótszym czasie starają się postawić trafną diagnozę, a następnie rozpoczynają terapię. Urolog dziecięcy – bydgoszcz skupia się na pomocy w takich przypadłościach, jak infekcje dróg moczowych, infekcje pęcherza moczowego, zaburzenia funkcji układu moczowego, a także niewydolność nerek oraz nowotwory. Ponadto swoją działalnością obejmuje chirurgię noworodkową w momencie wystąpienia wad przeszkodowych, zdwojenia dróg moczowych, neurogennej dysfunkcji pęcherza moczowego oraz zaburzeń różnicowania płci, stulejki, jak również zespołu wynicowania i wierzchniactwa.

Istnieje wiele chorób układu moczowo-płciowego, pojawiających się u dzieci i młodzieży, które jest w stanie wyleczyć jedynie specjalista urolog. Przed udaniem się na pierwszą wizytę warto przygotować listę z występującymi objawami, a także zabrać ze sobą dokumentację medyczną małego pacjenta.