Ludzie starsi, głównie robią zakupy w sklepach stacjonarnych, gdyż tak są nauczeni. Natomiast młodzi są bardziej chętni do korzystania z nowoczesnych urządzeń takich jak automaty do sprzedaży produktów i są ich głównymi klientami.

Gdzie znaleźć maszynę vendingową?

maszyna vendingowaSklepy stacjonarne są otwarte przez określoną ilość godzin, więc nie dokonamy w nich zakupu o każdej porze dnia i nocy. W tej kwestii przewagę nad nimi ma maszyna vendingowa, ponieważ można w niej dokonywać zakupy przez siedem dni w tygodniu i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Choć nie kupimy w automatach chleba, mięsa czy alkoholu, to z pewnością dostaniemy w nich sporo pożądanych artykułów. Przede wszystkim kupimy w maszynach słodkie i słone przekąski w postaci chipsów, batonów i ciastek, kupimy także zimne napoje pakowane w butelkach i puszkach, a nawet kanapki. Niektóre modele posiadające agregat chłodniczy, mogą mieć do zaoferowania lody czy produkty nabiałowe takie jak jogurty. Jest to bardzo inteligentne urządzenie, które dzięki podłączeniu do sieci internetowej, na bieżąco informuje właściciela o stanie zapasów. Dzięki temu nie trzeba co kilka dni odwiedzać maszyny i sprawdzać co się w nich znajduje, bo dzięki powiadomieniu wiemy kiedy uzupełnić zapasy. Maszyny vendingowe przede wszystkim znajdziemy w szkołach, na uczelniach, w dużych zakładach pracy czy na stacjach kolejowych. Są to miejsce, gdzie jest dużo potencjalnych klientów, więc taka forma sprzedaży będzie opłacalna w takiej lokalizacji.

Przedsiębiorcy, chcący prowadzić sprzedaż w takiej formie, mogą kupić maszynę vendingową lub ją wynająć od jednego z wielu pośredników, którzy współpracują z producentami. Koszt takiego automatu to wydatek rzędu od kilkunastu tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu.