Wakacje są równie silnie wyczekiwanym okresem zarówno przez dzieciaki, które dopiero od niedawna zaczęły chodzić do szkoły jak i studentów, którzy mają już w tym temacie dość długi staż. Jednak czas ten nie jest nieograniczony i trzeba go dobrze wykorzystać, w taki sposób, żeby nie żałować po powrocie na lekcję czy na uczelnię, że nic ciekawego się w tym wolnym czasie nie zrobiło.

Wakacje na jachcie z przyjaciółmi

mazurskie jachty do wynajęciaRok temu mój przyjaciel postanowił zainwestować swoje oszczędności i w czasie roku szkolnego zapisał się na kurs żeglarski. Skończył go bez problemów i jeszcze przed końcem roku otrzymał swój patent żeglarski. W tym roku razem z grupą znajomych postanowiliśmy wspólnie wykorzystać jego uprawnienia i bliskość jezior spędzając dwa tygodnie razem na wodzie. Już przed wyjazdem wyszukaliśmy mazurskie jachty do wynajęcia i kiedy przybyliśmy na miejsce nasz już czekał przygotowany abyśmy na niego weszli. Początkowo nie radziliśmy sobie najlepiej, ponieważ nie wszystkie komendy które otrzymywaliśmy w żargonie żeglarskim były dla nas zrozumiałe, ale po krótkim czasie kiedy nabraliśmy wprawy wszystko szło bez większych problemów. Przez dwa tygodnie udało nam się opłynąć dużą część mazur i bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy, nie bez znaczenia był fakt, że pogoda bardzo nam dopisała. Może była nas trochę za dużo biorąc pod uwagę wielkość łajby, ale nikomu to nie przeszkadzało.

Mimo trudnych początków na jachcie, będę te wakacje wspominał do końca życia. To była niesamowita przygoda i dużo przyjemnego czasu spędzonego z bliskimi ludźmi, co  jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że za rok znowu uda nam się zebrać wszystkim razem i ruszyć znowu na wodę, by pod żaglami odwiedzić te piękne miejsca, na które w tym roku zabrakło nam czasu.