Meble fornirowane to bardzo ciekawy trend. Fornir to naturalna okleina, wykonana z plastra prawdziwego drewna. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się, jakie są podstawowe zalety wyboru mebli fornirowanych i w czym są lepsze o mebli wykonanych całkowicie z drewna.

Zalety mebli fornirowanych

meble w okleinie naturalnej na zamówienie łódźZacznijmy od tego, że meble w okleinie naturalnej na zamówienie łódź, wykonane są z płatów drewna, którego grubość nie przekracza 2mm. Zanim z danej belki drewna wykroi się plaster odpowiedniej grubości, należy rozpocząć proces uplastycznienia, poprzez gotowanie belki w wodzie. Kolejno po zakończonym procesie uplastycznienia, drewno zostaje suszone. Tak właśnie powstaje fornir. Meble fornirowane są tańsze od tych, które są wykonane całkowicie z drewna, jednak droższe od mebli wykonanych z innych tworzyw. To dzięki użyciu naturalnego tworzywa, wartość mebli rośnie. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej technologii oraz przestrzeganiu wszystkich zasad, meble z forniru nie zużywają się szybko. Należy o nie oczywiście dbać, tak jak w przypadku mebli drewnianych. Najlepiej zdecydować się na meble, których okleina wykonana jest z dębu, to najtrwalszy i najtwardszy gatunek drewna. Ważne jest, aby zapytać sprzedawcę do jakiej płyty przymocowana jest warstwa forniru, oczywiście na pierwszy rzut oka nie widać tego, jednak jest to cenna informacja dla nas, klientów. Najczęściej stosowane są płyty laminowe lub mdf i to jest dobra opcja. Jednak najlepszą są meble wykonane z płyt stolarskich, ponieważ są najodporniejsze i na przestrzeni lat nie ulegną zniekształceniu.

Jeżeli mamy możliwość, warto wówczas wybrać meble z naturalnej okleiny na zamówienie, ponieważ mamy całkowity wpływ na materiały, które zostają użyte do produkcji. Meble fornirowane to nowoczesny trend, meble tak wykonane są nazywane ekskluzywnymi i szykownymi.