Urządzając dziecięcy pokoik, dużą uwagę zwracamy nie tylko na kolorystykę i wygląd mebli, ale również na ich funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania przez naszą pociechę. Nie jest to bez znaczenia zwłaszcza, gdy dziecko dopiero stawia swoje pierwsze kroki. 

Najmodniejsze łóżka dla dzieci

modne łóżko dla dzieckaWe wcześniej wspomnianym okresie, dużą rolę odgrywa łóżeczko dziecięce, gdyż to w nim malec prawdopodobnie postawi swoje pierwsze chwiejne kroki. Musi więc być na tyle funkcjonalne, aby rosnąć razem z malcem. Powinno mieć przede wszystkim kilka stopni regulacji wysokości – to niezwykle wygodne dla rodziców, którzy w pierwszych miesiącach często wkładają i wyjmują maluszka z łóżeczka. Drugą ważną rzeczą są wyjmowane szczebelki. Eliminują ryzyko uduszenia – w razie, gdyby jakimś sposobem główka utknęła pomiędzy nimi, łatwo będzie szybko je wymontować. Ma to również duże znaczenie, kiedy maluszek zaczynam sam wchodzić i wychodzić z łóżeczka – wymontowanie kilku prętów znacznie usprawni wędrówkę. W aspekcie designerskim – modne łóżko dla dziecka, jak i wszystkie meble, od kilku sezonów są w kolorze białym. Coraz częściej w katalogach wnętrzarskich widać tendencję producentów do zaokrąglonych kantów mebli, co jest bardzo dużym krokiem w kierunku zapewnienia większego bezpieczeństwa dzieciom. Dla starszych dzieci polecane są łóżka piętrowe, które są usytuowane na swego rodzaju meblościance. To zdecydowanie idealne rozwiązanie dostosowane do małych metraży pokoi. Naprawdę, jest z czego wybierać. Zawsze znajdzie się bezpieczne i modne łóżeczko, które z pewnością przypadnie do gustu małemu użytkownikowi.

Pamiętajmy, że oprócz nowoczesnego designu, w wyborze mebli dla dzieci należy zwracać uwagę na posiadanie przez nie wszystkich niezbędnych atestów, gwarantujących ich bezpieczne użytkowanie. Wybierajmy więc łóżka bezpieczne, wygodne i „rosnące” razem z dzieckiem.