ogrodzenia gabionowe

Witajcie Kochani. W dzisiejszej części mojego bloga chcę Wam opowiedzieć o moim małym osiągnięciu. Jakim? O wybudowaniu swojego własnego ogrodzenia. Jednak zanim do tego przejdę, opowiem nieco o sobie.

Ogrodzenia gabionowe to coś dla mnie

ogrodzenia gabionoweZwłaszcza dla osób, które nie miały przyjemności poznania mojej osoby i mojego bloga ) Nazywam się Eliza i obecnie mieszkam w Gliwicach. Z wykształcenia jestem polonistką. Trzy miesiące temu udało mi się wybudować samodzielnie swoje dwa ogrodzenia. Są to ogrodzenia gabionowe. Szukając odpowiedniego rozwiązania, zależało mi na tym, aby nie była potrzebna podmurówka betonowa. Gabiony są dokładnie tym czego szukałam. Chociaż powiem Wam, że na początku rozważałam wariant jakim są ogrodzenia panelowe. Jednak ich montaż ogrodzeń panelowych, jest trochę bardziej skomplikowany. Całość projektu zajęła mi około tygodnia. Wykonałam je całkowicie samodzielnie. Z czego? Głównym materiałem były kamienie, które udało mi się pozyskać od moich sąsiadów. Całość dopełnił piasek. Mój przyjaciel, który jest architektem krajobrazu doradził mi, żeby obsadzić całość konstrukcji roślinami – to dodało jeszcze więcej szyku i klasy. Efekt, był naprawdę zdumiewający. Moje gabiony są bardzo odporne. Obawiałam się, że będą one narażone na różne działanie pogodowe. Myślałam, że rozpadną się dosłownie po pierwszym miesiącu, a tu cudowna niespodzianka. Moje gabiony zapewniają mi doskonały komfort i poczucie prywatności i spokoju. Jeżeli ktoś chce się odgrodzić i zbudować to z ekologicznych produktów, to polecam zdecydowanie gabiony.

Muszę dodać, że czuje ogromną ulgę, bo już nie muszę bać się, że moje dzieci wybiegną poza teren naszego podwórka. Na tym też mi zależało i udało mi się wszystko to pogodzić. Na moje szczęście. Warto jest realizować swoje marzenia.

Zobacz na barri.pl