Każdy mieszkaniec Wielkopolski powinien wiedzieć, że jezioro powidzkie jest bardzo dobrym miejscem na wypoczynek. Najlepiej udać się nań w doborowym towarzystwie. Czy to będzie najbliższa rodzina, czy najlepsi kumple, ma to niewielkie znaczenie. Wyjazd do Powidza ma potencjał, by być jednym z najlepszych w życiu, a to wszystko przez atmosferę, krajobrazy i co najważniejsze: ludzi.

Trzyosobowe pokoje w Powidzu

pokoje 3 osobowe PowidzŻeby zorganizować wypad do Powidza nie potrzeba wiele. W zasadzie wystarczy zorganizować tani transport oraz jeszcze tańszy nocleg, i gotowe. Warto jednak nie wyjeżdżać samemu, gdyż najlepsze atrakcje nie zastąpią nam towarzystwa bliskich nam osób. Poza tym pokoje wieloosobowe (albo domki) najczęściej są tańsze niż jednoosobowe. Najtańsze pokoje 3 osobowe Powidz oferuje nam już za 40 złotych za noc. Dla porównania, pokój jednoosobowy jest tylko dwa razy tańszy! Tak niskie ceny sprawiają, że nawet dłuższy pobyt nad jeziorem Powidzkim nie będzie dużym obciążeniem dla portfela. Istnieje również wiele sposobów dojazdu do Powidza. Z Wrześni, Gniezna, Konina, czy nawet Poznania można pokusić się o wyprawę rowerem. Jeśli nie mamy takiej kondycji, możemy dojechać również bezproblemowo pociągiem, czy samochodem. Korzystny cenowo wydaje się pociąg, ale w transporcie samochodowym również są opcje ekonomiczne. Można spróbować szczęścia łapiąc autostopa, można również umówić się na podwózkę za minimalną opłatą za paliwo.

Podsumowując, warto udać się na krótszy lub dłuższy wypad do Powidza. Łatwo zorganizować taki wyjazd, co sprawia, że nawet zagorzali domatorzy mogą się na taką wycieczkę skusić. Warto również skoordynować swój czas pobytu tak, by można było uczestniczyć w Powidz Jam Festiwal, które ma swój niepowtarzalny i niezapomniany klimat.