Przeciągające się na kilka tygodni deszcze potrafią bardzo zdenerwować nawet najbardziej spokojnych ludzi. Nie pozwalają one bowiem na spędzenie wolnego czasu na spotkaniach ze znajomymi na świeżym powietrzu, ani też na uprawianie jakiegokolwiek sportu. Dla niektórych deszcz stanowi też ogromny problem związany z pieniędzmi. Rolnicy mogą przez złą pogodę stracić to, na co pracowali przez cały rok.

Zabezpieczanie pryzm przed deszczem i gniciem

folia rolnicza na pryzmyJak się okazuje problemem rolników podczas deszczów nie są tylko rosnące jeszcze uprawy, które potrafią się całkowicie położyć na ziemi i marne szanse są na to, że po wyjściu słońca będą w stanie się jeszcze podnieść i rosnąć dalej. Najbardziej narażone na zbyt dużą ilość wody są zebrane już plony, które znajdują się na polu. Przykładowo, trawa, którą rolnik skosi i zbierze w jedno miejsce, aby na zimę dać zwierzętom do zjedzenia może bardzo szybko zgnić w takich warunkach pogodowych. Należy więc ją odpowiednio zabezpieczyć. Folia rolnicza na pryzmy daje możliwość przykrycia dużego stosu zbiorów i zapobiega dostawaniu się wody. Daje to gwarancję tego, że uprawy nie zgniją, a zwierzęta, które rolnik hoduje, będą miały co jeść w zimie. Bez zastosowania folii byłoby bardzo trudno sprawić, żeby pasza dla zwierząt pozostała nienaruszona i w dobrym stanie przez cały okres jesienny, w którym to ulewne deszcze potrafią doprowadzić nawet do sporych powodzi. Wydanie paru złotych na przykrycie zbiorów nie powinno być więc dla nas zbędnym wydatkiem.

Hodowla zwierząt wiąże się z przymusem dostarczania im pożywienia przez cały rok, a zwłaszcza w zimie, kiedy to nie będziemy wypasać ich na łąkach. Aby trawa dotrwała w dobrym stanie do tego okresu powinniśmy ją zabezpieczyć za pomocą odpowiedniej folii na pryzmy.