Moja córka skończyła niedawno cztery lata. Ja do tej pory byłam z nią w domu. Bardzo chciałam żeby już w tamtym roku poszła do przedszkola, jednak mimo tego że się bardzo starałam to nie zaklimatyzowała się tam i ciągle płakała.

Dobre przedszkole dla dziecka

przedszkole bydgoszczDoszłam więc do wniosku, że jeszcze rok ze mną zostanie, bo jednak nie każde dziecko jest gotowe do tego żeby iść do przedszkola. Koleżanka podpowiedziała mi też żebym zapisała córkę tam gdzie chodzi jej syn. Tam podobno jest świetna kadra nauczycielska ze świetnym podejściem do dzieci. I dlatego też będzie jej łatwiej na początku. Stwierdziłam, że muszę sprawdzić to miejsce. Pojechałam więc tam zobaczyć jak wyglądają salę i co przedszkole ma do zaoferowania. Nie spodziewałam się, że jest tam aż tyle zajęć dodatkowych i dzieci rozwijają się na tak wielu płaszczyznach. Do tego wszystkiego widziałam jak panie opiekowały się dziećmi na placu zabaw i takie traktowanie bardzo mi odpowiadało. To przedszkole bydgoszcz było najlepsze jak dotąd z tych, które widziałam. Zdecydowałam się więc zapisać tam córkę. Pani dokładnie wytłumaczyła mi ile może trwać taka adaptacja i co ja mogę zrobić ze swojej strony żeby tym razem się udało. Myślałam, że będę odbierała córkę zapłakaną tak jak wcześniej. Teraz jednak była zadowolona gdy ją odprowadzałam a także gdy ją odbierałam. Codziennie z przejęciem opowiadała mi co robiła i co będzie robić dnia następnego. Widzę, że czasem nie może nawet doczekać się tego żeby tam iść.

Myślę, że jest to wielka zasługa tego miejsca, które jest po prostu przyjazne dla dzieci. Cieszy mnie też to, że mam tak dobry kontakt z nauczycielami i panią dyrektor bo dzięki temu wiem jak mogę pomóc mojemu dziecku. Nie przypuszczałam, że teraz proces adaptacyjny będzie wręcz niezauważalny i córka tak dobrze poczuje się w nowym otoczeniu.