Każda młoda rodzina, która mieszka z rodzicami, marzy o tym, aby pewnego dnia móc zamieszkać samodzielnie. Biorą kredyty, czy to na zakup mieszkania w bloku, czy budowę własnego kąta. Większość z nich marzy o tej drugiej opcji, gdyż pragną uciec od zgiełku miasta i po pracy odpoczywać w spokojniejszym miejscu.

Okna antywłamaniowe – warto?

oknaCzęsto wybierają niewielkie miasteczka, jak Grójec, położone w pobliżu większych miast. Budując nowy dom zwracają uwagę na jego wielkość, funkcjonalność czy wygląd. Zdarza się, że zapominają o tym,by zapewnić sobie i swojemu domowi odpowiednie bezpieczeństwo. Jedną z podstawowych rzeczy, jakie powinien posiadać dom, aby ustrzec jego mieszkańców przed niechcianymi gośćmi są okna antywłamaniowe. Niektóre z nich charakteryzują się tym, że ich szyby są pancerne, czyli są tak twarde i odporne na wszelkie próby wtargnięcia, że każdy złodziej musiałby niemało się namęczyć, aby je wyważyć. Takie tanie okna z Nadarzyna muszą też być zamontowane w odpowiedni sposób i nie może to być zwykła pianka montażowa, gdyż wtedy nie spełnią one naszych oczekiwań. Dla dodatkowego bezpieczeństwa można zainwestować w zaczepy antywyważeniowe lub zamki. Porządne okna antywłamaniowe muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy. Warto też dokupić do nich specjalne czujki magnetyczne, zwane kontaktronami, których zadaniem jest określenie pozycji okna w danym momencie. Działają w ten sposób, że podłączone są do monitoringu domu i w momencie nawet lekkiego uchylenia okna uruchamiają alarm. Ich małe rozmiary sprawiają, że bardzo trudno jest ominąć takie zabezpieczenie.

Budując dom należy pamiętać, że umieszczamy w nim w zasadzie dobytek całego naszego życia. Montując odpowiednie okna sprawiamy, że będzie on dużo lepiej chroniony, a my będziemy mogli codziennie ze spokojem opuszczać dom, nie martwiąc się o przybycie potencjalnego złodzieja.