Wybierając płyty poliwęglanowe, warto kierować się ich gabarytami. Na szczęście na rynku są dostępne płyty o różnych wymiarach – chodzi tu zarówno o długość jak i grubość płyt poliwęglanowych. W związku z tym można dopasować płyty poliwęglanowe w zależności od potrzeb.
Liczba komór i wersje kolorystyczne w płytach poliwęglanowych
To sprawia, że nie trzeba poddawać kupionych płyt dalszej obróbce – są one już gotowe do użycia. Jeśli chodzi o grubość płyt poliwęglanowych, jest ona bardzo zróżnicowana. Minimalna grubość płyt z poliwęglanu wynosi 0,75 mm. Najgrubsze płyty poliwęglanowe mają grubość nawet powyżej 30 mm. Oprócz tego można wybierać różne wersje kolorystyczne płyt poliwęglanowych. Sprawiają one, że płyty idealnie współgrają ze światłem i mogą stanowić rodzaj ozdoby, dekoracji. Taki poliwęglan komorowy 16mm może mieć klasyczny kolor przezroczysty, ale również szary, zielony, niebieski, czerwony i wiele innych. Najczęściej wybierane są jednak płyty poliwęglanowe szare, bezbarwne oraz białe. Jeżeli chodzi o ceny płyt poliwęglanowych, to wiele zależy od rodzaju płyty. Do wyboru mamy płyty poliwęglanowe lite, ale są też płyty poliwęglanowe komorowe. Te pierwsze są zazwyczaj droższe od płyt komorowych. Oprócz tego na cenę wpływają również wymiary płyt poliwęglanowych oraz ich kolor. Płyty brązowe i płyty mleczne należą do najtańszych materiałów. Warto zwrócić też uwagę na liczbę komór w płycie poliwęglanowej. Im więcej komór w płycie, tym cena takiej płyty będzie wyższa.
Należy wspomnieć także o utrzymaniu płyt poliwęglanowych. Jest ono bardzo łatwe i nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy sama woda, by utrzymać płyty w czystości. Dodatkowo można stosować różne środki chemiczne, ponieważ płyty poliwęglanowe są odporne na ich działanie. Płyty poliwęglanowe mogą być płaskie, wklęsłe i wypukłe.