Dom to takie miejsce, gdzie chcemy czuć się między innymi bezpiecznie. Chyba każdy, zasypiając chce mieć tą świadomość, że nic mu nie grozi. Właśnie z tego powodu warto zainwestować w system antywłamaniowy. Jeśli chodzi o tego rodzaju systemy, to mamy tak duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwijana krata antywłamaniowa

kraty zwijaneRynek systemów antywłamaniowych jest bardzo rozwinięty, dlatego mamy bardzo duży wybór, różnego rodzaju systemów, które pozwolą nam czuć się bezpieczniej we własnym domu. Jednym z ciekawszych systemów pozwalających czuć się bardziej komfortowo, nawet gdy nie mieszkamy w zbyt spokojnej okolicy, są kraty zwijane. Kraty bardzo często są stosowane w bankach i innych tego typu budynkach użytku publicznego, ale równie dobrze sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Obecnie coraz częściej możemy je spotkać na wyposażeniu zwykłych domów. Działanie krat jest bardzo proste, ponieważ polega na zakrywaniu przez kraty okien lub drzwi budynku tak, aby nie można było się do nich dostać. Brak dostępu do drzwi oraz okien uniemożliwia ich sforsowanie. Kraty mogą być rozwijane oraz zwijane w sposób ręczny lub automatyczny. Ten system antywłamaniowy jest bardzo prosty, można powiedzieć, że dość prymitywny jak na dzisiejsze czasy, ale mimo to jest bardzo skuteczny. Kraty zwijane wykonane są z materiału o wysokiej odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dzięki temu są one tak trudne do sforsowania.

Kratę rolowaną możemy kupić już za około czterysta złotych za jedną sztukę. Nie da się podać dokładnej ceny, ponieważ jest ona uwarunkowana wielkością kraty. Zakupu możemy dokonać przez internet, prosto ze sklepu producenta lub wybrać się do branżowego sklepu stacjonarnego. W jednym i drugim przypadku dostajemy gwarancję.