Po ostatnich raportach Komisji Europejskiej okazało się, że Polska jest największym eksportem węgla w całej Europie. Nasz węgiel jest wysyłany głownie na zachód czyli Francja, Hiszpania i Portugalia, ale i rynki wschodnie też mocno interesują się naszym węglem. Jest to spowodowane tym, że Polski węgiel jest bardzo dobrej jakość a przy tym stosunkowo tańszy niż inne zagraniczne.

Ekogroszek najpopularniejszy

śląski ekogroszekJak pokazują statystyki najchętniej kupowanym przez zagraniczne spółki węglem jest właśnie śląski ekogroszek. Jest niesamowity sukces, gdyż nie był on popularny jeszcze tak mocno kilka lat temu, ale to własnie Polska jako pierwsza odważył się eksportować ekogroszek na masową skale zagranicę. Nasz węgiel w świecie ma dobra opinie, tez informacja o tym, ze Polska jako pierwsza chce zdominować Europę swoim ekogroszkiem przyjęła się entuzjastycznie przez osoby i firmy, które już korzystają z Polskiego węgla. Warto dodać, ze węgiel wydobywany na Śląsku zaliczany jest do najbardziej szlachetnych. Jego kaloryczność jest bardzo duża, a po spalenie popiół stanowi ledwie 20% początkowej masy węgla. Sprawia to że ludzie bardzo sobie go cenią i z chęcią polecają dalej. Nic więc dziwnego, ze ekogorszek, który jest jakościowo jeszcze lepszy od węgla kamiennego i brunatnego tak dobrze zaczął się sprzedawać nie tylko na rynku Polskim, ale i zagranicznym. Ekogorszek ze Śląska dodatkowo pomoże kopalnią na zwiększenie obrotów co zapewne przełoży się na podwyżki dla górników.

Mamy nadzieję, ze jeszcze większa liczba zagranicznych inwestorów dowie się o naszym wysokiej klasie ekogroszku, ale i tradycyjnym węglu i zamówienia będą napływać do nas z całej Europy, ale i świata. Póki co kopalnie mają dużo zamówień na ekogroszek i jeżeli tempo nie ulegnie zmianie trzeba będzie powiększać kopalnie i mocno w nie inwestować.