W każdym mieście Polski znajduje się przynajmniej kila Ośrodków Szkolenia Kierowców, ponieważ bardzo duże jest zainteresowanie zrobieniem prawa jazdy. Na profesjonalne kursy zapisują się kobiety i mężczyźni niemalże w każdym wieku.

Ile trwa kurs w Ośrodku Szkolenia Kierowców?

rekomendowany osk w krakowieStatystyki pokazują, że zaledwie niecałe trzydzieści procent kursantów zalicza egzamin na prawo jazdy za pierwszym podejściem. Cała reszta musi się zmagać z licznymi poprawkami, które są dodatkowo płatne. Choć szkolenia wszędzie są przeprowadzane w ten sam sposób i trwają trzydzieści godzin, to mogą zająć różną ilość czasu. Jeżeli kursant jest dyspozycyjny i może przychodzić na jazdy nawet kilka godzin tygodniowo, to możliwe jest skończenie szkolenia nawet w ciągu pięciu – sześciu tygodni. Nie każdy ma takie możliwości, więc ostatecznie kurs trwa nawet dwa miesiące. Rekomendowany OSK w Krakowie każdego roku przyjmuje setki chętnych osób na kursy w różnych kategoriach. Najpopularniejsza jest kategoria B, ponieważ dotyczy samochodów osobowych. Na szkoleniu, kursanci przechodzą część teoretyczną i praktyczną, po których następuje wewnętrzny egzamin, który kwalifikuje daną osobę do egzaminu państwowego. Jeżeli jakaś osoba nie radzi sobie z pewnymi umiejętnościami po skończonych trzydziestu godzinach, to musi dokupić dodatkowe godziny jazd i przeznaczyć je na ćwiczenia. Osoba, która wychodzi z Ośrodka Szkolenia Kierowców słabo wyszkolona, ma niewielkie szanse na zaliczenie państwowego egzaminu, dlatego też wato przyłożyć się do nauki.

Ośrodki Szkolenia Kierowców w Krakowie przyjmują na kursy osoby, które ukończyły już osiemnasty rok życia. Dla wielu osób, trzydzieści godzin spędzonych na szkoleniu za kierownicą jest w zupełności wystarczające, aby móc przystąpić do egzaminu.