Samochód sprowadziłem sobie z Niemiec, bo miałem taką możliwość a auto wyglądało dokładnie tak, ja tego chciałem. Na dodatek miał on ekonomiczny silnik i mało spalał. Do zrobienia były tylko drobne poprawki kosmetyczne i sam postanowiłem się tym wszystkim zająć. 

Kupno zestawu do samodzielnej renowacji skóry

zestaw do renowacji skórySiedzenia w samochodzie były wykonane z naturalnej skóry, co mi zdecydowanie odpowiadało. Siedzenia nie były w najlepszym stanie, jednak nie chciałem kupować pokrowców, bo szkoda było mi zakrywać takie siedzenia. Sąsiad przyszedł do mnie, żeby obejrzeć samochód i przy okazji powiedział mi, że mogę w sklepie kupić zestaw do renowacji skóry i wszystko wykonać samodzielnie. Koszt tego zestawu nie był duży a jego użycie nie sprawiało trudności. Zdecydowałem spróbować, bo nie miałem nic do stracenia a pojawiła się możliwość, że sam dokonam renowacji skóry i nie będę musiał korzystać z usług jakiejś profesjonalnej firmy i płacić krocie. Wybrałem się do sklepu wskazanego przez sąsiada i jeszcze poprosiłem sprzedawcę o więcej informacji na temat tego zestawu. Chciałem dokładnie co wchodzi w skład i jak go użyć. Sprzedawca był na tyle uprzejmy, że udzielił mi pełnej instrukcji, co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że samodzielnie mogę dokonać renowacji foteli skórzanych w samochodzie. Zajęcie to postanowiłem sobie przełożyć na sobotę, bo tego dnia nie pracowałem i mogłem swobodnie poświęcić na renowację skóry dużo więcej czasu. Nie chciałem się spieszyć.

Fotele po renowacji wyglądały jak nowe! Byłem tak zadowolony, bo wszystko zrobiłem zupełnie samodzielnie i tym samym zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy. O samochód bardzo zadbałem i nawet kupiłem lakier w pisaku, żeby przykryć kilka rys. Był gotów, żeby nim jeździć.