konferencje

Dbanie o reputację w Internecie jest niezwykle ważnym aspektem prowadzenia działalności gospodarczej. Niejednokrotnie można spotkać się z sytuacjami, w których to klienci korzystający z różnych portali internetowych są traktowani znacznie lepiej niż ci, którzy zamawiają towary i usługi bezpośrednio w firmie.

Konferencje i rezerwacja miejsca

konferencjeMa to związek z tym, że każdy, kto szuka kontrahenta przez Internet przede wszystkim zwraca uwagę na to, jakie druga firma ma opinie w Internecie. Dlatego też, nawet jeśli chodzi o zwykły hotel, to czasem robiąc rezerwację przez Internet, nie tylko zapłacimy mniej, ale będziemy też lepiej traktowani. Jest to oczywiście absurd – w końcu jeśli ktoś rezerwuje pokoje czy konferencje bezpośrednio w hotelu, to omija prowizje dla strony internetowej, która w tej transakcji pośredniczy. Mimo to, hotele wolą robić to w ten sposób, ponieważ dzięki temu przyciągają więcej klientów rezerwujących pokoje przez strony internetowe. Obecnie opłaca się korzystać ze stron pośredniczących, i gdy sam organizowałem konferencję, zadzwoniłem do hotelu i spytałem, czy jeśli chcę poznać ofertę na konferencje i szkolenia na Mazurach, to czy mam rezerwować przez pośrednika, czy też potraktują mnie poważnie również jeśli zarezerwuję to u nich bezpośrednio. Zapewnili mnie, że jeśli zamówię bezpośrednio u nich, to moje konferencje na pewno będą dopięte na ostatni guzik i dopieszczone lepiej, niż w jakimkolwiek innym hotelu z zamówieniem przez nie wiadomo jakich pośredników. Stwierdziłem, że to jest hotel, z którym mogę ubić interes. Gdy dojechałem do Mrągowa by podpisać papiery i obejrzeć sale zostałem potraktowany bardzo profesjonalnie. Docenili fakt, że zadzwoniłem bezpośrednio do nich i udzielili mi drobnej zniżki.

Do tego dostaliśmy pakiety SPA do wykorzystania dla naszych pracowników. To było z ich strony bardzo miłe. Wiedziałem, że robię sobie w ten sposób partnera biznesowego na długi czas.