Wakacje nad morzem zalicza się do jednej z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w naszym społeczeństwie. Bliskość Morza Bałtyckiego i przybrzeżnych plaż co roku przyciąga wielu turystów. Nad polskim wybrzeżem znajduje się wiele miejscowości, które posiadają bogatą ofertę wypoczynkową. Jedną z ciekawych propozycji miejsca urlopu jest Sarbinowo położone niedaleko Mielna.

Zalety wypoczynku w Sarbinowie

domki w sarbinowieSarbinowo jest niewielką miejscowością położoną nad morskim brzegiem. Z racji małej liczby mieszkańców jest to teren spokojny, któremu obcy jest gwar miasta. Mimo wynoszącej zaledwie 100 metrów linii brzegowej jest to miejsce warte odwiedzenia z racji czystej wody, która idealnie nadaje się do morskich kąpieli. Sarbinowo posiada szeroką ofertę wypoczynkową przeznaczoną dla przyjezdnych gości. Znajdziemy tutaj zarówno mnóstwo hoteli, ośrodków oraz domków letniskowych. Prócz możliwości wygrzewania się na piaszczystej plaży Sarbinowo oferuje również masę atrakcji i zabytków do zwiedzania. Duża ilość starych kościołów i latarni jest gratką dla osób, które lubią oglądać średniowieczne budowle. Domki w Sarbinowie najczęściej położone są przy zielonych, zalesionych terenach. Pobyt w takim miejscu pozwala nam na bliższy kontakt z otaczającą nas naturą. Cechą charakterystyczną takiej formy  noclegu jest budowa. Domki w Sarbinowie to najczęściej jedno- lub dwupokojowe kwatery, które połączone są z aneksem kuchennym. W domkach znajduje się również osobna łazienka wyposażona w sedes i kabinę prysznicową. Ze względu na bliskie położenie Koszalińskiego Parku Narodowego, można zorganizować pieszą lub też rowerową wycieczkę w otoczeniu przyrody. Nieopodal Sarbinowa znajduje się też malownicze jezioro Jamno, które oferuje wiele wodnych atrakcji, takich jak windsurfing lub rejs łodzią żaglową. Uroku miejscowości dodaje wybudowany nad brzegiem morza kamienny mur, który jest dobrym miejscem dla spacerowiczów.

Wakacje w Sarbinowie są dobrą propozycją dla osób, które cenią sobie spokojny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Szereg zapewnianych atrakcji pozwoli na aktywne spędzenie wolnego czasu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Bogata w domki letniskowe oferta noclegowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wypoczynek na łonie natury. Urokliwe panoramy i zielone tereny pozwalają na organizację wycieczek i rowerowych przejażdżek.