siatka cieniująca

Gdy byłam mała pamiętam jak każdy weekend spędzałam na działce moich dziadków. Było tam naprawdę wspaniale. Dla dzieci było tam naprawdę wiele atrakcji.Zresztą mój dziadek dbał zawsze o to żebym się z moją siostrą na działce nie nudziła.

Siatka cieniująca jest przydatna

siatka cieniującaMiał dla nas zawsze jakieś dorosłe zadania, które my chętnie wykonywałyśmy. Chyba najchętniej podlewałyśmy kwiaty z tego co pamiętam. Ale także chętnie zrywałyśmy jakieś owoce gdy były już dojrzałe. Chętnie też jeździłyśmy z dziadkiem do sklepu ogrodniczego gdzie dziadek chętnie robił tam zakupy. W tym sklepie dziadek kupował zawsze różne rzeczy i był to chyba jedyny sklep, z którego ja nic nie chciałam. Pamiętam jak w sklepie była najlepszej jakości siatka cieniująca i jak dziadek się cieszył, że ją dostał. Takie siatki ogrodzeniowe nie były po prostu tak dostępne kiedyś jak dzisiaj. Tam została kupiona także siatka na krety i z siostrą obserwowałyśmy czasem żaden kret się do niej nie złapał. Taka siatka przeciw kretom była naprawdę bardzo prostej konstrukcji a jednak była niezwykle skuteczna. Ktoś mi powiedział, że takie siatki na krety stosuje się także i dzisiaj bo skoro coś było skuteczne to i po co to zmieniać. Zawsze na drzewa była też zakładana siatka na ptaki, która była po to żeby uniemożliwić ptakom zjadanie owoców. Pamiętam, że na naprawdę wielu drzewach były takie właśnie siatki bo na działce moich dziadków było dużo czereśni a także wiśni. Ja zresztą uwielbiam zarówno wiśnie jak i czereśnie. Uważam, że są to najlepsze owoce. Zawsze też robię sobie akurat z tych owoców kompoty na zimę.

Też chciałabym mieć teraz swoją działkę bo uważam, że jest to naprawdę wymarzone miejsce do tego żeby spędzać tam czas. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Ja też dzięki działce miałam naprawdę wspaniałe dzieciństwo.