Nie od dziś wiadomo, że najlepszym materiałem na ubrania, a szczególnie bieliznę jest bawełna. To lekki, przewiewny materiał, który przepuszcza powietrze i doskonale chłonie wilgoć. Świetnie się nadaje na lato, ale ostatnio pojawiła się nowa tkanina, która jest alternatywą dla bawełny. 

Zalety włókien bambusowych 

skarpety z włókna bambusowegoTanie tkaniny są popularnie stosowane w produkcji bielizny i cienkiej odzieży. Bawełna jest najlepsza dla niemowląt, bo jest delikatna w dotyku i nie uczula ani nie podrażnia wrażliwej skóry malucha. Ostatnio na polskim rynku pojawiła się nowa tkanina bambusowa, która jest jeszcze lepsza niż bawełna. Skarpety z włókna bambusowego są delikatne w dotyku, lekkie i nie mechacą się. Materiał jest bardzo wytrzymały i dość gęsto tkany dlatego też nadaje się na skarpety. Tkaniny z włókien bambusowych posiadają właściwości antybakteryjne, antywirusowe,  antygrzybiczne i doskonale chłoną wodę. Dodatkowo zatrzymują szkodliwe promieniowanie słoneczne, dlatego też są polecane w kontakcie z dziećmi. Skarpety powinny być przewiewne, aby stopa się nie pociła w obuwiu w trakcie chodzenia, a taki komfort dają nam skarpetki bambusowe. Im więcej je będziemy prać, tym bardziej miękkie się staną co niewątpliwie jest ich zaletą. Do butów letnich najlepsze są stopki, albo skarpetki maksymalnie do wysokości kostki. Do butów wyciętych pasują stopki, ponieważ nie wystają poza brzegi buta. Skarpety najczęściej są białe, ale bambusowe mogą być farbowane naturalnymi barwnikami, które nie blakną w praniu. 

Jeżeli mamy wrażliwą skórę, albo mamy problem z poceniem stóp, to dobrze jest te bawełniane zamienić na bambusowe ponieważ one nie uczulają i lepiej chłoną wilgoć oraz nieprzyjemny zapach. Są nieco droższe od zwykłych skarpet  ale są bardziej wytrzymałe.