Wiele się mówi na temat tego, że internetowe sklepy z ubraniami są gorzej niż stacjonarne. Niby oferują lepsze ceny i dogodne warunki zakupu, ale nie można przymierzyć na siebie ubrania. Na modelce wszystko wygląda dobrze, ale na zwykłej kobiecie już niekoniecznie. Rozmiarówka też się różni nawet wewnątrz jednej marki. To ze kupiliśmy jeden sweter w rozmiarze S to nie znaczy, że S to zawsze będzie nasz rozmiar.

Sklepy prestashop i możliwość przymiarki

sklepy prestashopJednak ja się nie poddawałam. Wiedziałam, że sklepy internetowe to przyszłośc i należy w nie zainwestować, a nie w kolejny butik, który zaraz upadnie. Miałam jeszcze swoją tajna broń, a w zasadzie dwie. Jedna z nich to były sklepy prestashop. Jest to platforma do tworzenia sklepów internetowych. Dzięki nikt nawet ktoś tak jak ja, kto nigdy nie miał do czynienia z programowaniem, może rozpocząć własny biznes handlowy. Taki sklep jest także dobry dla klientów, którzy lubią mieć intuicyjną obsługę zakupową i wszystko mieć pod ręką. Moją drugą tajną bronią była możliwość przymiarki. Po wgraniu swojego zdjęcia można nałożyć potem wybrane ubranie na siebie i zobaczyć jak się będzie wyglądało. Jest to dodatkowy moduł, który stworzył mi informatyk. Wiadomo, że nie zastąpi to prawdziwej przymiarki, ale w znacząco sposób ułatwia zakupy. Dodatkowo mam także opcję ,,Znajdź rozmiar?. Klientka podaje swój wzrost, wagę i wymiary, a na końcu dostaje odpowiedź jaki rozmiar ubrania powinna nosić. Dla różnych firm jest inna rozmiarówka i odpowiedzi są różne.

Dobrze wykonany sklep prestashop wraz z wirtualną przymierzalnią i dopasowaniem rozmiaru to na pewno coś, czego brakowało klientkom. Mam nadzieję, że moje innowacyjne rozwiązania internetowe wzbudzą zainteresowanie i przełożą się na wyższą sprzedaż niż w innych sklepach online.