Ostatnio firma, którą prowadzę radzi sobie na rynku naprawdę dobrze. Ciągle podpisujemy nowe kontrakty i zdobywamy nowych klientów oraz firmy, z którymi współpracujemy. Ostatnio zaczęliśmy współpracować z różnymi firmami w Anglii. Przedstawiciele jednej z firm mieli odwiedzić nas w ciągu dwóch miesięcy od podpisania kontraktu.

Kurs musiał być szybki ale skuteczny

krótki kurs angielskiego dla firmW mieście jest wiele szkół językowych jednak chciałem znaleźć dla naszej firmy najlepszych profesjonalistów. Ponieważ nie mieliśmy zbyt dużo czasu interesował nas krótki kurs angielskiego dla firm, który byłby skuteczny. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że nikt w ciągu dwóch miesięcy nie poprawi swoich umiejętności w nie wiadomo jakim stopniu. Jednocześnie miałem nadzieję, że ci pracownicy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z angielskim biznesowym trochę się podszkolą i będą w stanie bez problemu rozmawiać z naszymi nowymi kontrahentami i przedstawicielami angielskich firm. Zatrudniłem firmę, która przedstawiła najbardziej szczegółowy program, który jednocześnie nie był obietnicą, której nie da się spełnić. Firma, którą wybraliśmy realnie oceniła w jakim stopniu może podnieść kwalifikacje moich pracowników. Przyjmując swoich pracowników bardzo ważne były dla mnie ich umiejętności językowe ale nie wszyscy potrafią mówić w języku angielskim. Ci pracownicy zostali wysłani na podstawowy kurs języka angielskiego, który miał trwać o wiele więcej niż dwa miesiące.

Prowadzenie firmy jest dla mnie wielką przyjemnością, ale z drugiej strony jest to czasami trudne i dość stresujące zajęcie. Kursy dla moich pracowników naprawdę przyniosły dobre skutki i z pewnością będziemy je kontynuować. Z pewnością zostanie zmieniona tylko ilość zajęć w ciągu miesiąca, bo mam wrażenie, że przez te dwa miesiące było ich trochę za dużo.