Bardzo wiele osób na zbliżające się ferie zimowy już dokonuje rezerwacji w wielu górskich miejscowościach. Do jednych z najbardziej popularnych należy Szczyrk, gdyż jest tam wiele bardzo dobrych stoków, na których można jeździć praktycznie od samego rana do późnych godzin wieczornych. Dodatkowym atutem są świetne połączenia między hotelami a wyciągiem, co bardzo ułatwia spędzanie wakacji w takim miejscu.

Sprawny transport w Szczyrku

przewóz osób w SzczyrkuJak się okazuje bardzo wiele osób, nim wybierze się na wakacje dokładnie sprawdza jaka jest baza noclegowa i jaki jest dystans miedzy nią a wyciągiem narciarskim. Mało komu chce się chodzić daleko z całym sprzętem na wyciągi, bo jest to pewne obciążenie,a  jazda własnym samochodem wiążę się z dodatkowym kosztem jeżeli chodzi o płatność za parking. Są one drogie, dlatego też o wiele bardziej popularny przewóz osób w Szczyrku busami czy też taksówkami. Dzięki temu możemy w kilka osób wejść do takiego busa i za drobną opłatą dojechać w przeciągu kilku minut pod sam wyciąg. Jest to niesamowite ułatwienie dla narciarzy, bo nie trzeba codziennie pakować i rozpakowywać wielu rzeczy, co zabiera często czas, tylko narty bierze się pod rękę i wsiada do busa. Na terenie Szczyrku nie ma dalekich odległości do pokonania, jednak są spore różnice wysokości, a wtedy nawet krótki odcinek drogi jest bardzo meczący do przejścia, mając jeszcze na sobie specjalny strój do jazdy na nartach, który parę kilo może ważyć.

Dzięki dobrze zorganizowane transportowi na terenie Szczyrku o wiele więcej turystów przyjeżdża tutaj w sezonie zimowym wraz z dziećmi. Nie muszą się oni wtedy przejmować, że ich dziecko będzie musiało pieszo pokonywać długie odległości. Busy i taksówki w zupełności zaspokaja popyt na jeżdżenie po tej miejscowości.