O osoczu bogatopłytkowym mówi się obecnie bardzo dużo. Jest to jedna z metod, która z wielkim impetem wkroczyła na rynek medycyny estetycznej. Obecnie praktycznie każdy gabinet ma do zaoferowania zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej

odmładzające osocze bogatopłytkowe - RzeszówTakie zabiegi nazywane są również wampirzym liftingiem. Nazwa wcale nie nawiązuje do tego, że są to zabiegi krwawe. Chodzi o to, że osocze jest częścią krwi, którą należy wyizolować. Aby nie dochodziło do żadnych reakcji alergicznych, osocze pobiera się od osoby, która poddaje się zabiegowi. Wygląda to tak, że zainteresowana osoba przychodzi do gabinetu medycyny estetycznej i pobierana jest od niej krew – najczęściej kilkanaście mililitrów. Następnie krew jest odwirowywana w ten sposób, by pozostało tylko osocze. W osoczu znajduje się bardzo duża liczba płytek krwi, które pełnią w organizmie człowieka różne funkcje. Tak przygotowane odmładzające osocze bogatopłytkowe – Rzeszów jest następnie wstrzykiwane w skórę osoby, od której zostało ono pobrane. Zabieg wcale nie jest bolesny, bo korzysta się tutaj z bardzo cienkich igieł. W strzykawce znajduje się osocze, które wprowadza się do skóry właściwej pacjenta. Z zabiegów korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dzięki wstrzykiwaniu osocza dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego, czynników wzrostu i innych potrzebnych skórze substancji.

Skóra staje się napięta, sprężysta, zmarszczki zostają wygładzone – to sprawia, że wygląda się o wiele młodziej. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym wykonywane są przede wszystkim na skórze twarzy. Istnieje możliwość wykonania takich zabiegów w innych miejscach np. na skórze szyi, na dekolcie. Wampirzy lifting należy powtarzać co kilka – kilkanaście miesięcy zależnie od utrzymywania się efektów.