Zamawiając do domu fachowca od kładzenia tynków możemy się spodziewać jednego człowieka, który będzie masę tynkarską kładł własnymi rękoma. W domach czy mieszkaniach powierzchni do tynkowania jest odrobina w porównaniu z wielką halą przemysłową. Dlatego na wielkich powierzchniach tynk kładzie się maszynowo. Człowiek potrzebny jest tylko do obsługiwania maszyny.

Tani tynk z maszyny

tanie tynki maszynowe w łódzkimDlaczego na ścianach o dużej powierzchni tynk ma zazwyczaj chropowatą strukturę? Dlatego, że to jest tynk strukturalny, który kładzie się za pomocą maszyny. W przeciwieństwie do tynkowania w domu na duże powierzchnie tynk kładzie się za pomocą maszyny. Maszyna ta składa się z wielkiego i mocnego kompresora, podajnika do zaprawy czy masy tynkarskiej oraz dyszy, którą wyrzucany jest tynk. Tynk wylatuje pod ogromnym ciśnieniem i praktycznie sam układa się na ścianie w odpowiednią strukturę. Jeśli trzeba otynkować naprawdę wielką powierzchnię to warto znaleźć firmę, która oferuje tanie tynki maszynowe w Łódzkim. Przed wybraniem jednej konkretnej firmy warto dowiedzieć się o to jaką wydajność ma używana maszyna. Są maszyny, które potrafią przerobić w danym czasie o wiele większy metraż niż inne. Cena zależy od metra a nie od wydajności maszyny, więc im bardziej wydajna maszyna tym szybciej skończona będzie praca. Pomimo, że tynkowanie wykonuje maszyna to do jej obsługiwania niezbędny jest człowiek. Bo żadna maszyna nie zastąpi nigdy człowieka.

Jeśli chodzi o kładzenie tynku na wielkich powierzchniach to robi się to tylko i wyłącznie z pomocą maszyny. Ręczne tynkowanie w takim przypadku nie wchodzi w rachubę. W tynkowaniu maszynowym całą pracę wykonuje kompresor, który masę tynkarską wyrzuca pod dużym ciśnieniem. Operatorem maszyny jest człowiek i to na nim spoczywa obowiązek obsługiwania maszyny.