Co raz więcej osób postanawia przenieść lub założyć własną działalność gospodarczą na terenie innych krajów europejskich. W Polsce największym utrudnieniem są stosunkowo wysokie składki ZUS oraz podatki, które z roku na rok się zwiększają. Podobnie jest ze zwiększaniem się wspomnianych składek. W Niemczech wiele składek nie musimy opłacać lub są one po prostu dobrowolne.

Rejestrowanie firmy w Niemczech

gewerba w niemczech bez meldunkuW większości przypadków prowadzenie firm za granicą wiąże się z koniecznością zameldowania w tym kraju. Otóż chciałbym dziś przedstawić sposób jakim jest gewerba w Niemczech bez meldunku. Wspomniana gewerba jest sposobem samozatrudnienia na terenie Niemiec. Generalnie jest tak, że musimy posiadać zameldowanie na terenie Niemiec. Niemniej jednak funkcjonują takie firmy, które nam taki adres zameldowania zaoferują. Jest to zabieg w pełni legalny o czym przekonały się tysiące osób pracujących jako opiekunki w Niemczech. Z takiego rozwiązania jakim jest samozatrudnienie korzystają już miliony osób pracujących nie tylko w Niemczech ale również w wielu krajach należących do Unii Europejskiej. Szczególnie tyczy się to takich zawodów jak wspomniana opiekunka czy też budowlańców wykonujących proste zlecenia budowlane lub remontowe. Niektóre z takich firm, które pomagają nam załatwić wszelkie formalności związane z samozatrudnieniem oferują nam również fachowe doradztwo w zakresie księgowości a niektóre nawet pomagają nam znaleźć klientów.

Ogólnie rzecz biorąc prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej na terenie Niemiec może być dla na bardzo opłacalne. Niskie podatki, nieobowiązkowe składki emerytalne i inne ułatwienia pozwalają nam bardzo szybko pomnażać swój majątek. Prowadząc firmę w Niemczech możemy szybko nauczyć się języka oraz wzbogacać się kulturowo.