Czasami bywa tak, że człowiek ma w sobie pewne uczucie. Chciałby zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Działanie w organizacji pozarządowej, samorządzie szkolnym czy studenckim, wolontariat w hospicjum. Są jednak osoby, dla których to wszystko to jednak za mało. Wciąż chcą od życia czegoś więcej i do tego stanowczo dążą. Dlatego też szukając sposobu w jaki można pomóc swojemu bliźniemu decydują się na dalekie wyjazdy. 

Dzieci w Afryce czekają na wolontariuszy

wolontariat misyjny prowadzony w AfryceKontynentem wciąż potrzebującym pomocy wszelkiej jest Afryka. Mimo tego, że my mamy dwudziesty pierwszy wiek u nich czas się jakby zatrzymał. Wciąż możemy dostrzec niewolnictwo, wyzysk. To jest smutne, ponieważ tak wspaniały kontynent ogarnięty jest wojną. Dlatego też w szczególności młodzi ludzie, mający mnóstwo wolnego czasu w wakacje letnie decydują się na wolontariat misyjny prowadzony w Afryce. Po co to robią? Z chęci pomocy a także po to, aby poczuć się w życiu potrzebnymi ludźmi. Są potrzebni praktycznie wszędzie – w szkołach, szpitalach, kościołach, przedszkolach. Znając podstawy matematyki czy gramatyki języka angielskiego będzie się tam cenionym specjalistom. W szpitalach również potrzebna jest pomoc. Nim wyjdzie się na taką misję wolontaryjną organizacje zbierają fundusze. Są one przekazywane na zakup niezbędnych leków, szczepionek. Przechodzi się przez kurs pierwszej pomocy. Dzięki temu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest o wiele bardziej satysfakcjonujące i łatwiejsze.

Afryka to nie tylko dzikie zwierzęta, Sahara i gorące oraz suche powietrze. To również ludzie. Zarówno Ci starsi jak i młodsi. Warto jest odważyć się i wyjechać na ten Czarny Ląd by pomagać swoim bliźnim. Satysfakcja gwarantowana jak i wspomnienia na całe życie.