Każdemu użytkownikowi internetu zależy na tym, by jak najszybciej znajdować konkretne informacje. Mogą to być produkty, usługi, wiadomości i inne. Obecnie w sieci jest całe mnóstwo stron internetowych i będzie pojawiać się ich jeszcze więcej.

Popularne strony www: Full Screen – One Page

strony internetowe w CzęstochowiePraktycznie każda firma ma własną stronę internetową, która stanowi część marketingu, reklamy. Firmy wybierają różne typy stron internetowych. Przykładem może być tutaj strona wykonana w stylu Full Screen – One Page. Jak sama nazwa wskazuje, są to strony full screen (tło znajduje się na całym ekranie), ale nie wykorzystuje się tu zakładek, bo są to strony „one page”. Jest to dokładnie jedna strona, którą dzieli się na poszczególne segmenty. Dzięki temu znajdowanie konkretnych informacji jest o wiele łatwiejsze. Takie strony internetowe w Częstochowie projektowane są bardzo często. Na stronie głównej strony typu Full Screen – One Page prezentowana jest najważniejsza treść, którą firma chce przekazać odwiedzającemu stronę. Na stronie znajdują się też odnośniki do zakładek. Po kliknięciu w odnośnik nie następuje jednak przekierowanie do podstrony, ale dochodzi do przesunięcia ekranu w dół do konkretnego segmentu. Wszystko znajduje się więc na jednej stronie! Pomiędzy poszczególnymi sekcjami można przechodzić nie tylko przez naciskanie zakładek w menu głównym. Można po prostu wykorzystać do tego scroll myszki i znaleźć to, czego poszukujemy.

Zaletą takich stron internetowych jest to, że doskonale sprawdzają się na urządzeniach mobilnych. Można je bez problemu przeglądać na telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach. Jest to idealna alternatywa dla zwykłych stron – wizytówek, na których zazwyczaj nie można znaleźć szczegółowych informacji na temat działalności konkretnej firmy.