Dlaczego wybór odpowiedniego materaca do naszego łóżka jest tak bardzo ważny? Otóż to od niego właśnie zależy, jak wygodnie będzie nam się spało oraz z jakim humorem wstaniemy rano. Jaki, więc materac wybrać, aby był najkorzystniejszy dla nas samych?

Jaki materac wybrać?

sleepmed materaceNa rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór różnych modeli materaców, co daje nam możliwość na odpowiednie i dokładne dopasowanie go to naszej sylwetki oraz indywidualnych upodobań. Materac pełni bardzo ważną funkcję podczas odpoczynku, jeżeli, więc będzie nieprawidłowo dobrany, to może nie być to korzystne przede wszystkim dla naszego kręgosłupa. Przy wyborze, należy kierować się swoją wagą i wzrostem. Do polecanych i bardzo popularnych w ostatnim czasie należą sleepmed materace. Jest to model wykonany z dwóch warstw pianek wysoko elastycznych posiadających różny poziom twardości. Materac wykorzystuje między innymi technologię VitaRest, czyli użycie pianki, która w idealny sposób dopasowuje się do kręgosłupa, nie powodując lub znacznie zmniejszając ból karku, pleców czy bioder. Dobrym wyborem będzie również materac antyalergiczny, który dzięki użyciu odpowiednich materiałów zapobiega gromadzeniu się kurzu i hamuje rozwój niebezpiecznych bakterii oraz roztoczy. A jaki materac wybrać dla dziecka? Wiadomo, że będzie troszkę różnił się od tego dla osoby dorosłej, najlepiej wybrać materace kokosowe, lateksowe oraz piankowe. Odpowiedni model do wieku dziecka zapewni prawidłowy rozwój oraz dobry i spokojny sen malucha a tym samym rodziców.

Dzięki prawidłowemu doborze materaca nasz komfort snu znacznie wzrasta, a to oczywiście jest powiązane z dużo lepszym samopoczuciem i funkcjonowaniem w ciągu całego dnia. Warto zastanowić się nad korzystną zmianą dla naszej osobistej wygody oraz bezpieczeństwa podczas nocnego odpoczynku.