Łowienie ryb jest świetną formą relaksowania się ale wymaga dość znacznego wkładu finansowego. Nowoczesne wędki czy kołowrotki z roku na rok są coraz bardziej unowocześniane ale ich cena stale rośnie. Dziś chciałbym wspomnieć, że są jeszcze inne ważne akcesoria, które każdy wędkarz powinien posiadać w swoim wyposażeniu wędkarskim. 

Polecany pokrowiec na wędziska

pokrowiec na wędkiNiektórzy wędkarze posiadają kilka lub nawet kilkanaście wędek. Często bywa tak, że nad wodę muszą zabrać więcej niż jedną wędkę bowiem tego wymaga specyfika łowiska. Transport wędek bez specjalnego pokrowca jest jednak dość ryzykowny bowiem mogą one zostać uszkodzone. W szczególności tyczy się to ostatniego elementu składowego z wędki czyli szczytówki. W wędkach do łowienia gruntowego szczytówki są bardzo miękkie przez co łatwo je uszkodzić. W związku z tym dużo osób postanawia zainwestować w usztywniany pokrowiec na wędki. W sprzedaży dostępne są różne modele pokrowców i różnią się one przede wszystkim długością oraz tym, że jedne z nich są usztywniane a inne nie. Z doświadczenia wiem, że lepszym wyjściem jest kupno pokrowców usztywnianych z tego powodu, że lepiej chronią zawartość. Często w pokrowcach można znaleźć dodatkowe kieszenie, w których możemy przechowywać różne wędkarskie drobiazgi. Oprócz klasycznych pokrowców na wędki w sprzedaży dostępne są również specjalne tuby. One również służą do transportowania wędek ale w tym przypadku używa ich się głównie do wędzisk spiningowych. 

Jedną z bardzo ważnych kwestii przy wyborze pokrowca jest jego długość. Warto pomyśleć o zakupie pokrowca nieco dłuższego z tego powodu, że z czasem możemy wejść w posiadanie dłuższych wędzisk. W takim wypadku mogłaby się okazać konieczna wymiana pokrowca więc lepiej pomyśleć o tym wcześniej i zainwestować w pokrowiec, który posłuży nam przez długie lata.