Wielu kierowców, którzy decydują się na zakup nowego auta, jest w stanie kupić droższy model, jeżeli tylko nie emituje on tak dużo zanieczyszczeń. Kładzie się teraz coraz większy nacisk na ekologię, która przecież odbija się pozytywnie na zdrowiu nas wszystkich, przyczyniając się chociażby do zmniejszenia smogu w miastach.

Czy automatyczna skrzynia biegów sprzyja ekonomicznej jeździe?

automatyczne skrzynie biegów poznańRozwiązaniem, które na to pozwala, może być na przykład zastosowanie automatycznej skrzyni biegów w naszym samochodzie, która zostanie odpowiednio zaprogramowana. Włączając w niej tryb ekonomiczny, skrzynia samoistnie dobierze taki bieg, który będzie aktualnie najlepszy pod względem spalania. Często skrzynie tego typu posiadają też znacznie większą liczbę przekładni, które mogą sięgać nawet dziewięciu różnych stopni, przez co znacznie łatwiej jest dobrać bieg, który pozwoli nam optymalnie połączyć uzyskiwanie niezbędnej mocy z niskimi obrotami silnika, co przekłada się na mniejsze spalanie, mniejszą eksploatację podzespołów i znacznie korzystniejszą emisję spalin. Jeżeli interesują nas automatyczne skrzynie biegów Poznań to miasto, w którym możemy kupić auta wyposażone w takie rozwiązania. Dzięki temu skutecznie i z bardzo dobrymi efektami będziemy mogli przemieszczać się zarówno po mieście, jak i w długich i dalekich trasach. Odczujemy znaczną poprawę komfortu, która nastąpi.

W sytuacji, w której przesiądziemy się ze skrzyni manualnej na automatyczną, od razu zauważymy, że nie ma pedału sprzęgła. Jest on absolutnie zbędny, gdyż to skrzynia rozłącza napęd w chwili, gdy jest to najbardziej potrzebne. Dzięki temu będziemy mogli poradzić sobie z efektywnym wykorzystaniem tego rozwiązania do celów, które akurat będziemy chcieli zrealizować w szerszej perspektywie.