Małe dzieci nie są w stanie się same umyć, więc robią to za nich rodzice. Najpierw muszą trzymać maluszki na rękach w wannie, apotem kiedy dziecko już samodzielnie siedzi, to można go myć w takiej pozycji. Na pewno będzie nam potrzebna wanna.

Zawartość zestawów kąpielowych

zestay kąpielowyW sklepach z artykułami dla dzieci, rodzice znajdą wszystkie niezbędne przybory do pielęgnacji maluszków. Przydadzą się nie tylko kremy, oliwki i balsamy, ale także wanienka, przewijak, czy ręczniki. Zestaw kąpielowy jest idealny dla noworodków i niemowlaków. Możemy w nim znaleźć przede wszystkim wanienkę, w której ułożymy dziecko. Może ona być zwykła, lub anatomiczna, na stelażu, lub bez niego. Niektóre zestawy posiadają praktyczne wiaderko, w którym w ostatnim czasie modne jest kąpanie noworodka z uwagi, że jest tak malutki i przykurczony, to łatwo go umyć w takim właśnie pojemniku. Niektórzy rodzice preferują mycie dziecka w umywalce, lub w zlewozmywaku, ale to jest dość ryzykowne rozwiązanie. W zestawie znajduje się też jeden ręcznik kąpielowy, lub ich zestaw. Wykonane są z miękkiej bawełny, która doskonale chłonie wodę i szybko osusza skórę dziecka. W klepach znajdziemy też bardziej luksusowe zestawy do kąpieli w formie niewielkiej szafeczki, gdzie na górze znajduje się wanienka, a pod spodem jest miejsce na przybory do kąpieli. Przydatne są też grzebienie i szczotki z miękkim włosiem, oraz nożyczki do obcinania paznokci. Im więcej elementów będzie zawierał zestaw, tym lepiej, bo na pewno się przydadzą.

Posiadając taki zestaw do kąpieli każdy rodzic może samodzielnie wykąpać maluszka. Jeżeli wanienka jest anatomiczna, to nawet nie musimy dziecka trzymać w trakcie kąpieli. Cena zestawu zaczyna się od około stu złotych i zamyka się w granicach trzystu złotych.