Opalenizna to obiekt pożądania niejednej kobiety. W końcu pięknie opalona skóra dodaje witalności naszemu wyglądowi i sprawia, iż wygląda się bardziej atrakcyjnie niezależnie od tego jaki kolor włosów nosimy i jakie ubrania. Dlatego wiele z nas chce, aby ten efekt utrzymywał się dłużej niż tylko latem.

Sposoby na opalanie

balsamy do opalaniaGdy chcemy zachować opaleniznę cały rok, a niekoniecznie mamy na tyle pieniędzy, aby regularnie podróżować do ciepłych krajów, możemy poszukać kilku innych rozwiązań. Pierwszą myślą, która może przyjść do głowy jest solarium. Jest to na pewno najszybsza i najbardziej efektowna metoda, jednak dla bardziej wrażliwych może nie okazać się najlepszym wyborem. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na ewentualne powikłania związane z promieniowaniem UV. Kolejne mogą być balsamy do opalania, które są bezpieczne ze względu na to, iż dają subtelne efekty. Wystarczy przed snem wetrzeć balsam i rano obudzić się z delikatnie opaloną skórą. Są one lepsze od samoopalaczy, gdyż przy drugiej opcji możemy przypadkiem pozostawić sobie nieestetyczne smugi na ciele. Zdarza się to najczęściej na początku użytkowania samoopalaczy, gdy nie jesteśmy jeszcze doświadczone w tym temacie. Dlatego na początek balsamy będą najlepsze. Ważna również jest dieta bogata w beta-karoten. Bez niego skóra opornie reaguje na promienie słoneczne już latem. Beta-karoten znajdziemy głównie w marchwi, ale również w papryce, brokule, mandarynkach czy morelach. Dodatkowo zdrowe odżywianie wpłynie na inne funkcje w naszym organizmie.

Opalenizna to coś co chcą kobiety, aby wyglądać korzystnie cały rok. Dla tych, które nie miały styczności z samoopalaczem najlepsza opcją będą pierwsze próby z balsamem brązującym, dzięki czemu uniknie się nieestetycznych smug.